• تاریخ: 2018-03-04
  • شناسه خبر: 25608
  • 315 بازدید

نصیبی:۲۰۰ نفر از گلستان در نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر کشور شرکت خواهند کرد

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: کاروان ۲۰۰ نفره از استان گلستان در نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور که از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار می‌شود، شرکت ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: کاروان ۲۰۰ نفره از استان گلستان در نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور که از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

علی نصیبی اظهار کرد: نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور از ۱۵ تا ۱۸ اسفندماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

وی افزود: در این نمایشگاه خانه نمادین روستاییان استان گلستان ساخته خواهد شد. همچنین غرفه‌های معرفی فرهنگ و اقتصاد شهرستان های استان را خواهیم داشت. غرفه ایده های برتر مدیریت روستایی نیز در این نمایشگاه مستقر خواهد شد.

نصیبی بیان کرد: گروه های آیینی از نقاط مختلف استان طی مدت فعالیت این نمایشگاه به اجرای برنامه خواهند پرداخت. از روز گذشته برخی از گروه های آیینی استان در ایستگاه های پرتردد مترو شهر تهران به اجرای برنامه و معرفی فرهنگ استان می‌پردازند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در ادامه گفت: در ایام عید حداقل ۳۰ جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا را در روستاهای استان خواهیم داشت. این جشنواره ها از ۳ تا ۱۲ فروردن ماه، به طور متوسط هر روز در سه روستا برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره ها با هدف معرفی آداب و رسوم روستاهای استان، معرفی فرهنگ معنوی استان اعم از موسیقی سنتی، غذاهای محلی، بازیهای بومی و محلی و لباس های محلی برگزار می شود.

نصیبی اضافه کرد: در کنار این ها بحث همدلی و همگرایی روستاییان، احیای میراث معنوی و ریشه دار در روستاها، معرفی جاذبه های فرهنگی استان گردشگران و مسافران، معرفی ظرفیت‌های اقتصادی روستاها و به اشتراک گذاشتن تجربیات کارآفرینی روستایی را پیگیری می‌کنیم.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در ایام عید ۱۰ دهکده گردشگری روستایی را در نقاط مختلف استان راه اندازی می‌کنیم.

وی گفت: در این دهکده ها خانه های نمادین روستایی غرفه هایی را خواهیم داشت که در آنجا فرهنگ و آداب و رسوم روستا به نمایش گذاشته می شود.

نصیبی تاکید کرد: به تمامی بخشداری های استان دستور دادیم تا در سطح بخش‌ها ستاد نوروزی بخش و درسطح روستا ستاد نوروزی روستا را تشکیل دهند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان بیان کرد: این ستادها وظیفه پاکسازی، بهسازی و زیباسازی، انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در طول ایام عید و آمادگی برای مقابله و مدیریت بحران های احتمالی در روستاها را برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه شیوه نامه ای را برای تمامی اقدامات ابلاغ کردیم، تصریح کرد: برخی از آنها را از بهمن ماه ابلاغ کردیم تا در روستاها به شکل کاملا مناسب و شایسته به استقبال عید نوروز برویم/ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست