• تاریخ: 2018-03-17
  • شناسه خبر: 25663
  • 323 بازدید

نصیبی: ۳۱ جشنواره فرهنگ و اقتصاد و۱۲دهکده گردشگری روستایی درگلستان راه اندازی می شود

ارکین نیوز- مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان گفت: در نوروز ، ۳۱ جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا برگزار و ۱۲ دهکده گردشگری روستایی “نوروزگاه” در استان راه اندازی میشود. علی نصیبی افزود: هماهنگی جهت ا ...

ارکین نیوز- مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان گفت: در نوروز ، ۳۱ جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا برگزار و ۱۲ دهکده گردشگری روستایی “نوروزگاه” در استان راه اندازی میشود.

علی نصیبی افزود: هماهنگی جهت اجرای این برنامه ها حسب تاکید دکتر هاشمی استاندار گلستان از مدتها پیش انجام شده و برای هر یک از این فعالیت ها شیوه نامه تهیه و جلسات هماهنگی مختلفی با بخشداران و دهیاران و شوراها و فعالان فرهنگی اجتماعی روستاها برگزار شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان هدف از برگزاری این برنامه ها را حفظ و احیا میراث معنوی ریشه دار روستاهای استان، افزایش همدلی و همگرایی، معرفی ظرفیت های گردشگری روستایی استان به ایرانیان، معرفی ظرفیت های اقتصادی روستاها، و … معرفی کرد.

وی اظهار داشت: سعی شده در شهرستان های مختلف استان با اشتراک ظرفیت بخشداری ها و دهیاری ها و شوراها با ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ها، اقدامی مناسب در راه اندازی مشترک دهکده های گردشگری روستایی و نوروزگاه ها انجام شود.

به گفته وی در صورت پایان عملیات اجرایی برخی دهکده های گردشگری روستایی استان “نوروزگاه ها” آنها نیز به خدمات رسانی به گردشگران خواهند پرداخت.

نصیبی افزود: همچنین با تهیه و ابلاغ شیوه نامه ستادهای نوروزی روستاها و مشخص کردن ۳۵ وظیفه مشخص برای این ستاد با مسوولیت دهیاران، اقداماتی در کلیه روستاهای استان در حوزه پاکسازی و زیباسازی روستاها، برنامه های فرهنگی اجتماعی و آمادگی مدیریت بحران صورت گرفته است.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان گفت: آیین افتتاح متمرکز دهکده های گردشگری روستایی و نوروزگاه های استان روز یکشنبه ۲۷ اسفند ۹۶ با حضور دکتر هاشمی استاندار گلستان و اعضای شورای اداری استان در محل دهکده گردشگری روستایی “نوروزگاه” بخش مرکزی گرگان برگزار میشود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست