• تاریخ: 2016-10-29
  • شناسه خبر: 21125
  • 267 بازدید

نصیبی: دهیاری‎های گلستان ۳ برابر بودجه عمرانی تسهیلات اقتصادی می‎گیرند/بهره‎مندی ۶ دهیاری از تسهیلات اقتصادی

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از پیش‎بینی ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اقتصادی به دهیاری‎های کشور خبر داد و گفت: دهیاری‎ها به ازای ارائه طرح‎های اقتصادی و اشتغالزایی سه برابر بودجه عمرانی تس ...

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از پیش‎بینی ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اقتصادی به دهیاری‎های کشور خبر داد و گفت: دهیاری‎ها به ازای ارائه طرح‎های اقتصادی و اشتغالزایی سه برابر بودجه عمرانی تسهیلات اقتصادی می‎گیرند.

علی نصیبی عصر امروز در آئین افتتاح پروژه پرورش اسب شهرستان گنبدکاووس که با حضور مقامات استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل مزین شده است از فعالیت‎های اقتصادی در روستاها حمایت می‎شود.

وی؛ استان گلستان را در پرداخت تسهیلات اقتصادی پیشتاز خواند و تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات اقتصادی به دهیاران هشت درصد است و گلستان نخستین استانی است که از این تسهیلات در سطح کشور بهره‎مند شده است.

* ۶ دهیاری از تسهیلات اقتصادی بهره‎مند شدند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با بیان اینکه ارائه بسته‎های حمایتی به روستاها به منظور رونق تولید و ایجاد اشتغال است، افزود: تاکنون شش دهیاری با ارائه طرح‎های مختلف که مورد موافقت سازمان دهیاری‎ها قرار گرفته است از تسهیلات اقتصادی بهره‎مند شدند.

به گفته نصیبی؛ هر دهیاری که دارای طرح اقتصادی بوده و در محدوده روستا قرار داشته باشد با اخذ مجوزهای لازم و با مصوبه و تائیدیه بخشداری و فرمانداری می‎تواند از تسهیلات اقتصادی معادل سه برابر بودجه عمرانی برخوردار شود.

وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات اقتصادی به افزایش درآمدزایی و رونق روستا کمک می‎کند، گفت: در حال حاضر تسهیلات اقتصادی به دهیاری‎های دیگلی‎داش مراوه‎تپه، زینب‎آباد رامیان، گز شرقی بندرگز، محمدآباد گرگان و دو روستای دیگر تعلق گرفته است.

* شرایط برگزاری کورس‎های قهرمانی سوارکاری در گنبدکاووس فراهم شود

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس نیز در این مراسم ضمن خرسندی از افتتاح مرکز پرورش اسب در این شهرستان تصریح کرد: افتتاح این مرکز تقارن مبارکی با برگزاری کورس‎های سوارکاری دارد که امیدواریم شاهد موفقیت‎های بیشتر این صنعت در گنبدکاووس باشیم.

عبدالقدیر کریمی ابراز امیدواری کرد تا پایان این ماه شرایط برگزاری کورس‎های قهرمانی سوارکاری در شهرستان گنبدکاووس با مشارکت‎ همه جانبه مسئولان فراهم شود.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست