• تاریخ: 2018-11-01
  • شناسه خبر: 27351
  • 123 بازدید

نصیبی:دهیاری ها متولی اصلی توسعه روستاها هستند

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: دهیاری‌ها متولی توسعه روستاها هستند و باید اختیارات آن ها بیشتر شود. علی نصیبی ظهر پنجشنبه در نشست دهیاران استان با معاون عمرانی وزیر کشور اظهار کرد: دهیاری‌ها ...

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: دهیاری‌ها متولی توسعه روستاها هستند و باید اختیارات آن ها بیشتر شود.

علی نصیبی ظهر پنجشنبه در نشست دهیاران استان با معاون عمرانی وزیر کشور اظهار کرد: دهیاری‌ها متولی توسعه روستاها هستند و باید اختیارات آن ها بیشتر شود.

وی افزود: دخالت‌های بی‌حد و حصر برخی دستگاه‌ها و نهادها به روند توسعه پایدار روستاها آسیب می‌زند.

نصیبی درباره قیر رایگان گفت: سال گذشته بخشی از سهمیه قیر رایگان در اختیار دفاتر روستایی بود که توزیع آن به خوبی انجام شد.

وی اضافه کرد: سهمیه قیر رایگان شهرها در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد و قیر مورد نیاز راه‌های روستایی در اختیار راه و شهرسازی است در حالی که انتظار داریم در این بخش هم به دهیاری‌ها اعتماد شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: برای بهبود عملکرد لازم است که در بودجه سال ۹۸ سهمیه قیر رایگان روستاها در اختیار دفاتر روستایی قرار بگیرد.

نصیبی به کاهش اعتبارات دهیاری‌ها اشاره کرد و گفت: سال قبل اتفاق نابخردانه‌ای رخ داد و سبب شد امسال هزاران میلیارد تومان از پولی که سهم دهیاری‌ها و شهرداری‌ها بود، به محل دیگری اختصاص پیدا کرد و اعتبارات این حوزه نصف شد.

وی ادامه داد: با اینکه نمایندگان مجلس تلاش کردند تا این مسئله را اصلاح کنند اما واضح است که تا پایان امسال اتفاقی رخ نخواهد داد.

نصیبی درباره بیمه حوادث منازل مسکونی روستایی در استان گفت: در دستورالعمل بودجه امسال قرار شد دو درصد از بودجه جاری دهیاری‌ها صرف بیمه حوادث شود اما اعتبارات دهیاری‌ها کفاف اجرای این طرح را نمی‌دهد.

وی بیان کرد: از دیگر سو هنوز فرهنگ بیمه در روستاها نهادینه نشده است لذا با توجه به حادثه‌خیزی استان گلستان باید به این بخش توجه ویژه‌ای شود؛ در ماه‌های گذشته بحث تفاهم‌نامه با بیمه برکت مطرح شد که در صورت انعقاد و اجرای آن می‌توانیم اتفاقات بهتری را شاهد باشیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست