• تاریخ: 2018-04-03
  • شناسه خبر: 25786
  • 139 بازدید

نصیبی:برگزاری ۳۳ جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در گلستان

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از برگزاری ۳۳ جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز در مناطق مختلف استان خبر داد. علی نصیبی اظهار کرد: در ایام عید در هر روستای استان ستاد نوروزی با مسئولیت ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از برگزاری ۳۳ جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز در مناطق مختلف استان خبر داد.

علی نصیبی اظهار کرد: در ایام عید در هر روستای استان ستاد نوروزی با مسئولیت دهیاران و ستاد نوروزی بخش نیز به مسئولیت بخشداران تشکیل شد.

وی افزود: برای این ستادها ۳۵ وظیفه مشخص کردیم که اغلب آنها در حوزه پاکسازی و زیباسازی، اقدامات فرهنگی و اجتماعی و اقدامات در خصوص مدیریت بحران بوده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان ادامه داد: علاوه بر این با تلاش فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاریها، شوراهای اسلامی و فعالان فرهنگی و اجتماعی روستاها و تعامل صورت گرفته با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، ۱۵ دهکده گردشگری یا نوروزگار روستایی در استان ایجاد شد.

نصیبی گفت: همچنین در ۳۳ نقطه استان، ۳۳ جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا را از ۴ تا ۱۲ فروردین ماه برگزار کردیم. در این جشنواره ها و دهکده های گردشگری روستایی بازی‌های بومی و محلی، آداب و رسوم، آیین ها و سنت ها، صنایع دستی، غذاهای محلی، موسیقی محلی روستای و توانمندی‌های اقتصادی هر روستا به نمایش گذاشته می شد.

وی هدف از این کار را افزایش همدلی و همگرایی، رونق نشاط اجتماعی، حفظ و احیای میراث معنوی ریشه‌دار روستاها و معرفی توانمندی های اقتصادی روستاهای استان عنوان کرد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان خاطرنشان کرد: در ایام نوروز ۹۷ روزانه بین ۳ تا ۵ هزار نفر از هر کدام از این جشنواره ها و دهکده های گردشگری بازدید می کردند.

نصیبی بیان کرد: در ۳۸۰ غرفه توانمندی‌ها و محصولات روستایی به نمایش و فروش گذاشته شد/ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست