• تاریخ: 2019-08-21
  • شناسه خبر: 28970
  • 152 بازدید

نصیبی:بخشی از مسیر توسعه شهرستان از دالان توسعه روستایی می گذرد

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان گفت: بخشی از مسیر توسعه شهرستان از مسیر توسعه روستایی می گذرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ علی نصیبی مدیرکل امور روست ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان گفت: بخشی از مسیر توسعه شهرستان از مسیر توسعه روستایی می گذرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ علی نصیبی مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری امروز چهارشنبه ۳۰ مرداد در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور فرماندار، ائمه جمعه و سایر مسئولین شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان ترکمن بر اساس آخرین سرشماری رسمی صورت گرفته، قریب به ۸۰هزار نفر جمعیت دارد که ۳۲درصد این تعداد در روستاها زندگی می کنند.

وی با اشاره به توسعه روستایی افزود: طی دهه های گذشته نگاه به توسعه روستایی بیشتر بر مبنای توسعه عمرانی روستا بود ولی با توجه به تغییر اولویت ها و شعارهای سال مقام معظم رهبری و برنامه های دولت و نیازسنجی های صورت گرفته، توسعه اقتصادی هم به عنوان یک فعالیت راهبردی در روستا در نگاه برنامه ریزان مورد توجه قرار گرفت.

نصیبی تصریح کرد: در زمینه توسعه اقتصادی، یکی از اقدامات قابل توجه قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری بود که در این خصوص در سال گذشته در استان گلستان ۳۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت تخصیص یافت که سهمیه شهرستان ترکمن از این رقم ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود.

وی با اشاره به این که شهرستان ترکمن در جذب اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری در رده اول یا دوم استانی قرار دارد، افزود: در شهرستان ترکمن ۳۱۸ طرح اشتغال روستایی به ارزش ۲۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بانکهای عامل معرفی و از این تعداد تا ۱۵ مرداد جاری، ۲۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به ۲۶۱ طرح پرداخت شده است.

در ادامه مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری با اشاره به نقش تغییر نگرش در توسعه روستاها گفت: شناسایی ظرفیت ها، اولویت بندی ها و حمایت مسئولین در صدور مجوزها در توسعه روستاها نقش مهمی خواهند داشت.

وی با اشاره به سیل اخیر شهرستان، ضمن تشکر از اقدام جهادی مسئولین شهرستان و بیان تخصیص ۲میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان جهت اجرای پروژه های عمرانی به شهرستان، از دوبرابر شدن اعتبارات دهیاری ها در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته خبر داد.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: جشنواره کتابخوانی روستایی در سال جاری به میزبانی شهرستان ترکمن برگزار خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست