• تاریخ: 2018-10-08
  • شناسه خبر: 27171
  • 362 بازدید

نصیبی:اختصاص ۳۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در روستاهای گلستان

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به اینکه امروز توسعه اقتصادی روستاها در اولویت است، گفت: امسال ۳۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه اقتصادی روستاهای استان در نظر گرفته شد. به گزارش ...

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به اینکه امروز توسعه اقتصادی روستاها در اولویت است، گفت: امسال ۳۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه اقتصادی روستاهای استان در نظر گرفته شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، علی نصیبی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز روستا و عشایر اظهار کرد: ۸۷۱ هزار و ۵۴۶ نفر معادل ۴۶٫۷ درصد از جمعیت استان در روستاها سکونت دارند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵ تعداد ۹۳۵ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت در استان وجود دارد، افزود: ۹۱۰ دهیاری فعال در استان با جمعیت تحت پوشش ۸۴۸ هزار و ۹۴۳ نفر داریم. ۳۱۴۱ عضو شورای اسلامی در راستای مدیریت این روستاها تلاش می کنند.

نصیبی خاطرنشان کرد: ۸۲۷ روستا با دارا بودن ۹۳ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند. همچنین ۲۷ روستا توسط شرکت گاز در حال گازرسانی است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان بیان کرد: ۷۹۲ روستا تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب روستایی است.

وی تصریح کرد: در سطح استان ۶۰۹ روستا دارای خانه بهداشت است که به روستاهای همجوار هم سرویس دهی می کنند.

نصیبی گفت: ۸۴۶ مدرسه ابتدایی، ۳۹۶ مدرسه راهنمایی، ۱۲۸ دبیرستان و ۳۰ مدرسه شبانه روزی در روستاهای استان فعال هستند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در ادامه اظهار کرد: در گذشته نگاه ها به روستاها بیشتر در حوزه توسعه عمرانی بود اما با توجه به تغییر رویکردها در سال های اخیر، توسعه اقتصادی روستاها در اولویت قرار گرفته است.

نصیبی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای توسعه اقتصادی روستاها، تصریح کرد: در سال ۹۷، بالغ بر ۳۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در این بخش در نظر گرفته شده است. به واحدهای تولیدی- اقتصادی مرتبط با روستا در مناطق مرزی و عشایری، تسهیلات با سود ۴ درصد و در سایر مناطق روستایی با سود ۶ درصد پرداخت می شود. بخش اول سهمیه استان به میزان ۱۶۰ میلیارد تومان در حال جذب است و امیدواریم مابقی ۱۶۰ میلیارد تومان نیز به زودی به استان ابلاغ شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان یادآور شد: در حال حاضر استان گلستان از نظر جذب این تسهیلات رتبه پنجم کشور را داراست.

وی با تاکید بر اینکه نگاهمان این است که به مشاغل اشتباع شده در استان تسهیلات پرداخت نکنیم، گفت: سرمایه گذران خارج از روستا نیز می توانند در این مناطق سرمایه گذاری کنند. اولویت ما این است که نیروی کار را از روستاها جذب شود.

نصیبی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، تسهیلاتی از سوی مجموعه ما با حمایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی در اختیار روستاییان قرار می گیرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان بیان کرد:‌ پیش بینی می کنیم با پرداخت این تسهیلات، در سال ۹۷ و ۹۸ بالغ بر یک هزار واحد اقتصادی جدید در روستاهای استان راه اندازی شود که کمک بسیار زیادی به کاهش نرخ بیکاری روستاییان می کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست