• تاریخ: 2021-01-28
  • شناسه خبر: 30714
  • 65 بازدید

نصیبی:آغاز ۷۳۰ پروژه عمرانی روستایی در گلستان

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: ۷۳۰ پروژه عمرانی جدید روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان را در روستاهای استان گلستان آغاز شد. بی‌توجهی به روستاها باعث مهاجرت بی‌رویه ساکنان روستا ب ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: ۷۳۰ پروژه عمرانی جدید روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان را در روستاهای استان گلستان آغاز شد.

بی‌توجهی به روستاها باعث مهاجرت بی‌رویه ساکنان روستا به شهرها را رقم می‌زند اما ارائه خدمات متعدد به روستاها چشم‌انداز بهتری را ترسیم می‌کند چنانچه حداقل‌ نیازهای اولیه مردم روستایی تامین شود هیچ‌وقت فردی سرزمین اجدادی و پدری خود برای امرار معاش و یافتن شغل ترک نمی‌کند.

جامعه روستایی همواره نمادی از پویایی و تولید بوده که به دلیل بی‌توجهی به برخی از شاخص‌ها مردم روستایی به سمت شهرنشینی سوق داده شدند رویکردی که حاصل آن خالی از سکنه شدن بسیاری از روستاها شد.

یک زمانی عدم وجود شغل برای جوانان باعث مهاجرت مردم روستایی به شهرها می‌شد ولی چندسالی است که خوششبتانه شاهد مهاجرت معکوس هستیم که روستاییان از شهری که روزی با هزاران امید و آرزو به آنجا سفر کرده بودند اکنون به روستای خودشان بازمی‌گردند.

*۹۷ درصد از جمعیت روستایی در گلستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در زمینه برخورداری مردم روستاهای گلستان از نعمت برق، ابراز کرد: صد درصد مردم روستانشین استان گلستان از نعمت برق بهره‌مند هستند.

علی نصیبی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس از گرگان اظهار کرد: ۹۷ درصد از جمعیت روستایی در سطح استان گلستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که از میانگین کشوری بسیار بالاتر است.

وی با تاکید بر اینکه صد در صد مردم روستانشین گلستانی از نعمت تلفن ثابت بهره‌مند هستند، اظهار کرد: صد در صد مردم روستایی در استان گلستان از نعمت خانه‌های بهداشت بهره‌مند هستند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان افزود: فراموش نکنیم اتفاقات بسیار خوبی در دهه‌های اخیر رخ داده است به عنوان مثال طی دوسال گذشته تسهیلات اشتغال روستایی با همت اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و بانک‌ها به همراه دستگاه‌های اجرایی به مردم روستاهای استان گلستان پرداخت شد این وام‌ها با کارمزد چهار الی ۶ درصد بود و یک سال نیز تنفس داشت.

*ایجاد ۲ هزار و ۷۶۴ کیلومتر راه آسفالته در روستاهای استان گلستان/ آغاز ۷۳۰ پروژه عمرانی روستایی در گلستان

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۷۶۴ کیلومتر راه آسفالته در روستاهای استان گلستان داریم، خاطرنشان کرد: بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ طرح اشتغالزای روستایی جدید از این طرح بهره‌مند شدند به عبارتی ۶ هزار و ۲۰۰ کارگاه جدید در شرایط تحریم در روستاهای گلستان راه‌اندازی شد.

نصیبی افزود: اکنون برنامه‌ریزی کردیم که هر روستا یک پروژه را داشته باشیم و در ماه گذشته با حضور آقای دکتر قربانی معاون امور سازمان‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در گلستان کلید خورد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: ۷۳۰ پروژه عمرانی جدید روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان را در روستاهای استان گلستان آغاز کردیم.

* برگزاری افتتاحیه بسیار بزرگی در زمینه روستایی با حضور«معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری» در گلستان

وی تصریح کرد: در ایام‌الله دهه فجر ۲۳ میلیارد توسط دهیاری‌های استان گلستان آغاز شد و امسال افتتاحیه بسیار بزرگی در زمینه روستایی با حضور دکتر امید معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری را خواهیم داشت.

نصیبی در زمینه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه روستایی ابراز کرد: برای نخستین‌بار پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه با شرایط بسیار ساده به روستاییان جهت کارگشایی و توانمندسازی ارائه داده می‌شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان اظهار کرد: بانک‌هایی که این تسهیلات را به روستاییان ارائه می‌دهند بانک ملت، ملی، صادرات، رفاه و کشاورزی است این تسهیلات بین ۱۰ میلیون تومان الی ۲۰ میلیون تومان با سود چهار درصد پرداخت می‌شود.

وی از اجرای مرحله نخست این تسهیلات خبر داد و گفت: مرحله نخست این تسهیلات با مبلغ ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کردیم و مرحله دوم آن از طریق فرمانداری‌ها در حال ابلاغ است و در بودجه ۱۴۰۰ نیز رقم بسیار خوبی در نظر گرفته شده است که بعد از تحقق این خبر خوب را به اطلاع روستاییان گلستانی خواهیم رساند.