• تاریخ: 2019-05-11
  • شناسه خبر: 28531
  • 320 بازدید

نصب اسکله سبک شناور بندرترکمن در انتظار مجوز محیط زیست

ارکین نیوز-مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان گفت: نصب اسکله سبک شناور بندرترکمن در انتظار مجوز محیط زیست است. الهیار اسعدی بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سفر سال گذشته مدیرعامل این سازمان به گلستان مقر ...

ارکین نیوز-مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان گفت: نصب اسکله سبک شناور بندرترکمن در انتظار مجوز محیط زیست است.

الهیار اسعدی بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سفر سال گذشته مدیرعامل این سازمان به گلستان مقرر شد تا ایمن و استانداردسازی اسکله‌ها در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: به منظور سهولت و ایمنی تردد مسافران و گردشگران خریداری اسکله سبک شناور جهت استقرار در بندر ترکمن انجام شد.

اسعدی ادامه داد: طول این اسکله ۴۸ متر، عرض آن دو متر و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال خریداری شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان با بیان اینکه در ابتدای امر محیط زیست استان گلستان اعلام کرد محدوده نصب این اسکله جز وظایف استان مازندران است، گفت: بنابراین با محیط زیست استان مازندران مکاتبه‌ای در این راستا انجام شد ولی اعلام کردند که به دلیل حساسیت‌های محیط زیستی بین میانکاله و آشوراده نصب اسکله مذکور به صلاح نیست و با این موضوع مخالف شد.

اسعدی افزود: در حال حاضر نصب اسکله مذکور متوقف شده و با رایزنی مجدد از محیط زیست استان گلستان درخواست کرده ایم تا به عنوان متولی مسأله را حل و فصل کند تا بتوانیم هرچه سریع‌تر اسکله سبک شناور در بندرترکمن را نصب کنیم.

وی در مورد اولویت‌های بنادر استان گلستان در سال ۹۸ هم، اعلام کرد: لایروبی بیش از ۷۵۰ تا ۸۰۰ هزار مترمکعب از کانال چاپاقلی، انجام مطالعات به منظور توسعه گردشگری در بندرترکمن و احداث ساختمان اداری در استان گلستان سه اولویت اصلی بنادر استان گلستان در سال جاری است/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست