• تاریخ: 2018-09-23
  • شناسه خبر: 27085
  • 220 بازدید

نخستین باران پاییزی گلستان در راه است

ارکین نیوز-رییس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گلستان گفت: نخستین بارندگی فصل پاییز امسال به صورت بارش های رگباری از روز دوشنبه با نفوذ سامانه پرفشار جوی در برخی نقاط استان پیش بینی می شود. محمود محمدقلی پور روز ...

ارکین نیوز-رییس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گلستان گفت: نخستین بارندگی فصل پاییز امسال به صورت بارش های رگباری از روز دوشنبه با نفوذ سامانه پرفشار جوی در برخی نقاط استان پیش بینی می شود.

محمود محمدقلی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: الگوهای هواشناسی نشان می دهد امروز جوی به نسبت پایدار در گلستان داریم، اما از امشب به تدریج امواج سامانه پرفشار به استان نفوذ کرده و ناپایداری هوا آغاز می شود.
وی افزود: این سامانه تا فردا شب در گلستان فعال است و روز دوشنبه در برخی نقاط استان بارش های رگباری و وزش باد به نسبت شدید انتظار می رود.
رییس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گلستان تصریح کرد: از روز سه شنبه شرایط جوی استان به تدریج به حالت عادی باز می گردد.
محمدقلی پور یادآور شد: گنبدکاووس در ۲۴ ساعت گذشته با حداقل ۱۶ و حداکثر ۳۵ درجه سانتیگراد در ساعات مختلف خنک ترین و گرم ترین نقطه گلستان بود.
وی بیان کرد: هوای گرگان مرکز استان هم اینک قسمتی ابری همراه با وزش ملایم باد و دمای آن ۳۰ درجه سانتیگراد است.
به گزارش ایرنا استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور تلفیقی از دریا، کوه، جنگل، دشت، بیابان و مزارع کشاورزی است که با داشتن یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان از لحاظ آب و هوایی هفت قلیم از ۱۳ اقلیم دنیا را دارد.
این استان بین دو قطب گردشگری شمال کشور و زیارتی مشهد واقع شده و در ایام مختلف سال بویژه تعطیلات پذیرای گردشگران و مسافران بسیاری از استان های مختلف است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست