• تاریخ: 2018-10-27
  • شناسه خبر: 27305
  • 164 بازدید

نتایج هفته سوم کورس پاییزه آق قلا

ارکین نیوز-–رقابت های هفته سوم کورس سوارکاری شهرستان آق قلا واقع در شمال استان گلستان عصر جمعه با شرکت ۶۸ راس اسب برگزار و برترین های دورهای هفت گانه مشخص شدند. این رقابت ها عصر چهارم آبان ماه در گرمای شدید هوای این روزه ...

ارکین نیوز-–رقابت های هفته سوم کورس سوارکاری شهرستان آق قلا واقع در شمال استان گلستان عصر جمعه با شرکت ۶۸ راس اسب برگزار و برترین های دورهای هفت گانه مشخص شدند.

این رقابت ها عصر چهارم آبان ماه در گرمای شدید هوای این روزهای استان گلستان در مجموعه اسبدوانی آق قلا برگزار و با استقبال بالای تماشاگران و دوستداران ورزش سوارکاری همراه بود.
رقابت های این هفته در ۵ دور هزار متری و ۲ دور یکهزار و ۲۰۰متری برگزار و جایزه پیش بینی شده برای مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های برتر مبلغ ۸۰۰میلیون ریال بود.
در دور اول این رقابت ها در مسافت یکهزار متر ۹راس اسب نژاد ترکمن بالای سه سال وارد دپار شدند که مای را صوفیان با چابکسواری نور محمد بهادر زودتر از دیگران از خط پایان گذشت و اسب ملیله با سوارکاری آق اویلی بشگرد واسب پویان مختومی با سوارکاری طاهر گوک نژاد دوم و سوم شدند.
دور دوم این هفته با شرکت ۱۲ راس اسب نژاد دو خون دوساله در مسافت یکهزار آغاز شد که اسب ویس ناز با سوارکاری امیر مختومی قهرمان شد و اسب ماه دفل با چابکسواری متین جرجانی دوم شد و مقام سوم این دور به اسب یاد ثریا با سوارکاری یاسر جرجانی رسید.
سومین دور با شرکت ۷ راس اسب نژاد تروبرد بالای سه سال در مسافت یکهزار متر بود که لرد اسفینکس با سوارکاری محمد خوجملی، ویلسون با سوارکاری نورمحمد فیضی دوم و مون راکت با چابکسواری آق اویلی بشگرد سوم شد.
در دور چهارم تعداد ۱۱ راس اسب‌ ۲ ساله دو خون کلاس’ Maiden ‘به مسافت یکهزار متر با یکدیگر رقابت کردند که جان دی وان با سوارکاری آق اویلی بشگرد قهرمان شد و مقام دوم و سوم این دور به گاران استار با سوارکاری ابوطالب چاریزاده و بوی سان با سوارکاری بنیامین مولایی رسید.
همچنین ۱۲راس اسب دو خون بالای سه سال در مسافت یکهزار متر دور پنجم این هفته را برگزار کردند که ملکه جهان با سوارکاری رامین قهرمانی زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و قوچ کراوغلی با چابکسواری نورمحمد بهادر دوم شد و مقام سوم به اسب تک آث بندر با سوارکاری پیمان قلر عطا تعلق گرفت.
دور ششم با شرکت ۱۰ راس اسب دوخون بالای ۳ سال کلاس ۵ در مسافت یکهزار و ۲۰۰ متر برگزار که نیوکلاسیک با سوارکاری نورمحمد بهادر مقام قهرمان شد، پانتی با سوارکاری امیر مختومی و لیدی ناز با سوارکاری آق اویلی بشگرد به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت در دور هفتم هم بین۷راس اسب نژاد دوخون ۳ ساله کلاس چهار به مسافت یکهزار و ۲۰۰متر برگزار شد که اسب کورلین با سوارکاری آق اویلی بشگرد قهرمان شد و طوبی با چابکسواری نورمحمد بهادر به مقام دوم رسید، در این دور اسب جانام با سوارکاری آرمین آق آتابای سوم شد.
به گزارش ایرنا اسب های هربود هیرکان، آرتان، کارانوس، المنار، بسیت خاطر، میس کوئین، دمبرمز، موناکو، اورتی باند، گل یوکابد، دازتاجر با وجود ثبت نام آنها برای حضور در رقابت های این هفته امکان حضور پیدا نکرده و حذف شدند.
آق قلا از توابع استان گلستان بوده و در ۱۵ کیلومتری شمال گرگان واقع است، مسابقات سوارکاری در شهرهای بندرترکمن گنبد کاووس و آق قلا در فصول مختلف برگزار می شود/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست