• تاریخ: 2021-05-31
  • شناسه خبر: 31276
  • 302 بازدید

نامه وارده/شهردار و رئیس شورای شهر آق قلا پاسخ دهند؟   

ارکین نیوز:عرض ادب و احترام محضر مبارک یکایک شهروندان شریف آق قلا و تشکر از زحمات آقای رحمت الله اونق شهردار محترم ، همکاران خوبم در مجموعه شهرداری آق قلا و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ،بعنوان یک   شهروند آق قلایی و بعن ...

ارکین نیوز:عرض ادب و احترام محضر مبارک یکایک شهروندان شریف آق قلا و تشکر از زحمات آقای رحمت الله اونق شهردار محترم ، همکاران خوبم در مجموعه شهرداری آق قلا و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ،بعنوان یک   شهروند آق قلایی و بعنوان فردی که حدود ۲۰ سال در حوزه مدیریت شهری ) شهرداری آق قلا و کردکوی

( مسئولیت داشتم  ،سئوالی از شما بزرگواران دارم که قبل از طرح سئوال به یک نکته مهم از باب یادآوری متذکر می گردم :

 

🔴 شهرداری آق قلا، میراث دار بزرگانی در هرم مدیریتی شهرداری و نمایندگان ادوار شوراهای شهر که با مدیریت ،نظارت و زحماتشان در کنار خدمات صادقانه کارکنان زحمتکش شهرداری منجر به افزایش و حفظ اموال منقول و غیرمنقول شهرداری شده است و داشتن این املاک ، خود بزرگترین سرمایه و پشتیبان مادی و معنوی شهر و شهرداری بوده و خواهد بود و ضمانت اجرای پروژه های عظیم و بزرگ در سطح شهر آق قلا‌است ،

چه بخواهیم ،چه نخواهیم کلیه شهروندان شریف آق قلا با مشارکت خود و با پرداخت عوارض در اعتلای شهر و شهرداری  کوشا بوده و نقش مهمی را در افزایش سرمایه و اموال منقول و غیر منقول شهرداری ایفا نموده اند.

بنابراین حق قانونی شهروندان خواهد بود که در قبال مطالبات و سئوالات در حوزه مدیریت شهری در قبال مسئولیت و جایگاه حقوقی که دارید پاسخگو باشید و بس.

 

✅ اما سئوال:

 

🔴 سئوال از شهردار آق قلا ) آقای اونق ( : با عنایت به ایام انتخابات و حدود ۱۸ روز مانده به زمان اخذ رای ، در  واقع حدود ۳-۴ ماه مانده به تغییر و تحول در حوزه مدیریت شهری و شورای شهر ، دلیل توجیهی جنابعالی در آگهی مزایده فروش تعداد۲۲ قطعه از املاک ) زمین( شهرداری واقع در روبروی بیمارستان آل  جلیل با مهلت ۱۱/ ۳ / ۱۴۰۰ چیست؟

 

🔴 درآمد حاصله صرف چه اموراتی بر اساس آئین نامه مالی شهرداریها  هزینه خواهد شد؟

⭕️ (سئوال از ریاست شورا آقای اسماعیلی): ضمن پاسخگو بودن در خصوص مزایده اخیر فروش تعداد ۲۲ قطعه از املاک  متعلق به شهرداری  لطفا بفرمائید در طول دوره ۴ ساله شورای پنجم   از آغاز فعالیت تا حال حاضر چند مرحله مزایده فروش اموال غیر منقول (زمین) شهرداری برگزار شده  است ؟

 

🔴 در هر مرحله از مزایده فروش، تعداد قطعات زمین های فروخته شده و درآمد حاصله از آن صرف چه اموراتی شده که در سطح شهر بیانگر آن باشد؟ و در زمان تصدی سمت شهرداری کدام عزیزان بوده است؟

 

🔴 و درآخر اینکه از زمان آغاز فعالیت دوره پنجم شورا ، تعداد اموال و املاک شهرداری  را بیان نموده و حال حاضر چه تعداد از آن فروش رفته و چه تعداد از آن باقی مانده است؟

 

✅ طبق ماده (۰۸ )قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ اصلاحیه  ۸/۴ / ۱۳۷۵ قانون گذار ۷۴ وظیفه را بر عهده شوراهای اسلامی شهر تعیین نموده است :

 

برابر بند (۱۲ )ماده (۸۲ )قانون صدرالشاره شهردار مکلف است تائید صورت جامع درآمد و هزینه  شهرداری را هر ۶ ماه یکبار تهیه نموده و برای اطالع عمومی شهروندان منتشر نماید.

 

-برابر بند(۸ )و(۳۲ )قانون فوق الذکر نظارت بر حسن اداره حفظ سرمایه و دارائیهای نقدی،جنسی و اموال منقول و غیرمنقول شهرداری و نظارت بر حساب درآمد و هزینه شهرداری و همچنین حسن اداره امور مالی  شهرداری و حفظ اموال عمومی و اختصاصی شهرداری نیز بر عهده شورای اسلامی شهر می باشد.

 

در خاتمه از فرماندار معزز شهرستان آق قلا جناب آقای مهندس غراوی در جایگاه ریاست هیئت تطبیق بر مصوبات شورای اسلامی شهر استدعا دارم در صورت صلاح دید تدابیری را اتخاذ فرمایند با توجه اینکه صلاحیت۴ ساله دوره پنجم شورای شهر آق قلا رو به اتمام است از نشر هرگونه آگهی مزایده فروش املاک  شهرداری ممانعت بعمل آورند.

⭕️با احترام و سپاس : عبدالجلال قره یی

نهم خرداد ۱۴۰۰

 

آرتا