• تاریخ: 2021-02-14
  • شناسه خبر: 30864
  • 59 بازدید

میدان آق قلا پس از شش سال متوالی از حضور در مسابقات والیبال لیگ دسته دوم کشور انصراف داد

احمد ایری با بیان اینکه امسال بعداز شش سال متوالی تیم میدان آق قلا در مسابقات والیبال لیگ دسته دوم کشور شرکت نخواهد کرد ،اظهار داشت:با توجه به هزینه ۸۰الی۱۰۰ میلیونی این مسابقات، درصورت حمایت اندک مسئولین شهر، این تیم به ...

احمد ایری با بیان اینکه امسال بعداز شش سال متوالی تیم میدان آق قلا در مسابقات والیبال لیگ دسته دوم کشور شرکت نخواهد کرد ،اظهار داشت:با توجه به هزینه ۸۰الی۱۰۰ میلیونی این مسابقات، درصورت حمایت اندک مسئولین شهر، این تیم به مسابقات اعزام می شد.

مالک باشگاه میدان آق قلا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما،  با اشاره به اینکه باشگاه میدان بیشتر منابع درآمد خود را بعلت بروز کرونا از دست داده است، تصریح کرد:متاسفانه یک مسئول آق قلا علت عدم اعزام تیم را به مسابقات والیبال لیگ دسته دوم کشور جویا نشد در حالی این تیم شش سال متوالی در این مسابقات حضور پررنگ داشته است.

وی با تاکید بر اینکه تمام مقام های پارالمپیک،جهانی و آسیایی خودش را در اق قلا سرمایه گذاری کرده است گفت: با یک پا در برابر خیلی از ناملایمات ایستاده ام و خم به ابرو نمی آورم.

این قهرمان نامی آق قلا با اشاره به اینکه هرساله میدان آق قلا با هزینه شخصی در مسابقات پایه های استان شرکت می کند افزود:با یک نشان پل آق قلا در لباس و بدون اسپانسر، بعنوان سفیر این شهرستان در مسابقات استانی و کشوری شرکت کرده و خاطرات پرآوازه این شهر را در یادها زنده میکنیم.

مدیر تیم والیبال میدان آق قلا با بیان اینکه حمایت از بخش خصوصی بهترین راهکار برای توسعه این رشته ورزشی در شهرستان و استان است ، یادآورشد:با حمایت ۳۰درصدی مسئولین شهرستان از جمله فرمانداری،شهرداری ،اداره ورزش و…این باشگاه می توانست برای هفتمین سال پیاپی درلیگ دسته دوم  والیبال کشور با جوانان منطقه  شرکت کند.

ایری در بخش دیگری از سخنان خود به مزایده سالن حجاب آق قلا و پرداخت مبلغ اجاره سالانه ۲۵میلیونی خود اشاره کرد و گفت:اجاره این سالن به این مبلغ نبود ولی متاسفانه با سنگ اندازی و حرکات غیر ورزشی بعضی از دوستان ورزشی شهرستان مجبور به پرداخت این رقم شدم.

ملی پوش سابق والیبال نشسته کشور با اشاره به اینکه در سال۹۵ برای ساختمان باشگاه میدان آق قلا ۷۰۰ میلیون تومان با هزینه شخصی و بدون دریافت تسهیلات هزینه کرده است،اظهار کرد:اکنون هزینه این مکان نزدیک ۳الی۳/۵میلیارد تومان است که این نشان دهنده ثبات بخش خصوصی و ایجاد بستر مناسب جهت پیشرفت ورزش شهرستان است که حمایت جدی مسئولین را می طلبد.

وی بابیان اینکه امسال آزاد شهر برای اولین سال با حمایت نماینده،مسئولین و بازاریان درلیگ دسته دوم والیبال کشور شرکت می کند،خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه آق قلا شهر والیبال خیز و دورانی سرآمد والیبال ایران بوده،انشاا… باسرمایه گذاری خوب بتوانیم با حمایت اندک مسئولان دوباره این شهر را در یادها زنده کنیم.

مدیر تیم میدان آق قلا اشاره ای هم به میزبانی سال گذشته مسابقات والیبال دسته دوم کشور در آق قلا کرد و گفت:میانگین نسبی بازیکنان تیمهای شرکت کننده در این مسابقات نوجوان ۱۷الی ۱۹ساله بودند که شورشوق خاصی را در شهر ایجاد کردند.

احمد ایری بابیان اینکه جوانان زیادی از نقاط مختلف شهر و استان جهت تماشای این مسابقات به سالن حجاب آمده بودند،تصریح کرد:این نوع مسابقات نخبه های زیادی را به جامعه معرفی کرده و نوجوانان و جوانان بیشماری را نیز از ناهنجاریهای اجتماعی دور خواهد کرد.

قهرمان پارالمپیک والیبال کشور بااشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب که می فرمایند،”امربه ورزش،امربه معروف”است،گفت:هدف مسئولان باید بیشتر به بیانات حضرت آقا بوده و در این راستا جهت پیشبرد ورزش گام برداشته شود.

وی افزود:مامسئولان و ورزشکاران در این چندسال چقدر به این پیام  رهبر معظم انقلاب عمل کردیم و خودمان را دربرابر این بیانات گهربار بسنجیم.

این ملی پوش آق قلایی به کمک تحقق نیافته  ۲۰میلیونی مسئولین شهری اشاره کرد و بیان داشت:سال قبل فرماندار به همراه شهردار،اعضای شوای شهر و رییس اداره ورزش شهرستان آق قلا در تمرینات تیم میدان حضور یافتند و قول کمک ۲۰میلیونی به تیم را دادند ولی متاسفانه تاحالا محقق نشده است.

وی بابیان اینکه با وقوع مشکلات پیش آمده آینده ورزش آق قلا را خوب نمیبیند گفت:مردم بهترین قاضی بوده و کارشناسان و خبرگان ورزشی نیز می توانند در این مورد اعلام نظر کنند.

احمد ایری خدمت به والیبال اق قلا را از اهداف خود دانست و یادآورشد:بنده باتوجه به دعوتنامه کتبی اقامت از آلمان و ترکیه ،ترجیح دادم که برای این منطقه خدمت کنم و در اینجا نیز سرمایه گذاری کردم.

این قهرمان ملی پوش آق قلایی بابیان اینکه مدالهای پارالمپیکی،جهانی و آسیایی خودرا برای ورزش شهرستان آق قلا هزینه کرده است گفت: هدف باشگاه ، صنعتی کردن این رشته ورزشی است و اکنون ورزش صنعت اول دنیاست.

وی گفت: نیروی انسانی لازم  و هم استعدادهای خوبی در منطقه داریم که  اگر بتوانیم آنها را هدفمند کنیم نتیجه قابل قبولی خواهیم گرفت.

مالک باشگاه میدان اق قلا با اشاره به اینکه اعزام بازیکنان باشگاه مانندصابرکاظمی،حامدنظری و ارساری برای کشور و منطقه ارزآوری داشته افزود:خانواده ای که بضاعت مالی خوبی ندارند از طریق باشگاه کشف و شکوفا شده و اقتصاد انها دگرگون خواهد شد.

وی در پایان حمایت از تیم ملی کشور را وظیفه همه دانست و تصریح کرد:۱۴سال در میادین بین المللی حضور داشتم و به اهتزار درآمدن پرچم کشورعزیزم عشق به معنای واقعی پیدا میکردم که این حرکت من دراق  قلا کشف استعداد های پنهان منطقه و کمک به تیم ملی کشورم است

@@@در پایان از آقای احمد ایری ملی پوش سابق کشورمان  که وقت گرانبهای خودشون را در اختیار ما قرار دادند کمال تشکر را داریم.