• تاریخ: 2020-12-29
  • شناسه خبر: 30540
  • 49 بازدید

مکتبی در جمع فعالان سیاسی ترکمن صحرا: توسعه گلستان در گرو حکمرانی شایستگان است  

ارکین نیوز-‍ معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان گفت:راه برون شد از مسائل مبتلابه استان گلستان حکمرانی شایستگان و برپایی پرچم گفتگوی اقوام توسط نخبگان برای توسعه گلستان است. احسان مکتبی در دیدار با جمعی از نخبگ ...

    • ارکین نیوز-‍ معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان گفت:راه برون شد از مسائل مبتلابه استان گلستان حکمرانی شایستگان و برپایی پرچم گفتگوی اقوام توسط نخبگان برای توسعه گلستان است.

احسان مکتبی در دیدار با جمعی از نخبگان ترکمن صحرا ضمن  بیان  مطلب فوق  افزود: برخی ترکمن، برخی فارس، برخی لر، برخی کرد و … زاده شده ایم و در این استان  در کنار هم سالها بدون برتری جویی نسبت به یکدیگر  زندگی کرده ایم که تنها راه برون شد از مشکلات، حکمرانی شایستگان است .

وی با اشاره به آیه ۱۰۲ سوره آل عمران در قرآن کریم “وَلتَکُن مِنکُم أُمَّهٌ یَدعونَ إِلَى الخَیرِ وَیَأمُرونَ بِالمَعروفِ وَیَنهَونَ عَنِ المُنکَرِ ۚ وَأُولٰئِکَ هُمُ المُفلِحونَ/ باید از میان شما، جمعی دعوت به نیکی، و امر به معروف و نهی از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند.” نخبگان را برگزیدگان خدا در بین مردم خواند و افزود، به تعبیری احزاب و فعالین سیاسی، اجتماعی، برگزیدگان خداوند در بین مردمشان هستند و مسوولیت سنگین راهبری را بر عهده گرفته اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان در پایان برنامه های معاونت را برای توسعه همه جانبه و متوازن برای نخبگان ترکمن صحرا  توضیح داد و از این نخبگان در خواست کرد با مشورت و نقد برنامه ها ،استان را در راه رسیدن به توسعه پایدار کمک کنند .

    • در این نشست فعالان سیاسی اجتماعی ترکمن صحرا از گنبد، کلاله ،آق قلا  وبندرترکمن  حضور داشتند و دیدگاههای خود را درباره مسایل مختلف بیان کردند/گلشن مهر