• تاریخ: 2021-01-05
  • شناسه خبر: 30584
  • 35 بازدید

مکتبی:گلستانی‌ها تلفات غیرعادی پرندگان را گزارش کنند

ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: مردم و مرغداران در صورت مشاهده موارد مشکوک به آنفلوانزای پرندگان، آن را به فرمانداری‌ها و یا ادارات دامپزشکی گزارش دهند. احسان مکتبی امروز در جلسه ستاد استانی ...

ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: مردم و مرغداران در صورت مشاهده موارد مشکوک به آنفلوانزای پرندگان، آن را به فرمانداری‌ها و یا ادارات دامپزشکی گزارش دهند.

احسان مکتبی امروز در جلسه ستاد استانی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین و مؤثرترین راه مقابله با بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان، ورود تیم واکنش سریع در زمان طلایی اولیه جهت کنترل و امحاء طیور است. بر این اساس، از مردم و به‌ویژه مرغداران می‌خواهیم در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را به فرمانداری‌ها و یا دامپزشکی شهرستان‌ها گزارش دهند.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و با توجه به درگیری کشورهای همسایه با این بیماری و شرایط انتقال سریع آن از حیوان به انسان، بر مراقبت و پایش مستمر دستگاه‌های اجرایی ذیربط و در رأس آنها فرمانداری‌های سراسر استان از تالاب‌ها، مرغداری‌ها و محل‌های تجمع و نگهداری طیور زنده تأکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از دامپزشکی گلستان، مکتبی در این جلسه از اداره کل دامپزشکی استان خواست جهت موفقیت در انجام اقدامات پیشگیرانه، به‌صورت جدی از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی استفاده کنند.