• تاریخ: 2018-06-02
  • شناسه خبر: 26317
  • 171 بازدید

مکتبی:محرومیت های مناطق مرزی گلستان با مدیران توانمند رفع می شود

ارکین نیوز- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان با اشاره به برخی محرومیت های مناطق مرزی، محروم و دور افتاده این استان گفت: این محرومیت ها با انتخاب مدیران توانمند و تلاش های آنان برای توسعه این مناطق، ...

ارکین نیوز- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان با اشاره به برخی محرومیت های مناطق مرزی، محروم و دور افتاده این استان گفت: این محرومیت ها با انتخاب مدیران توانمند و تلاش های آنان برای توسعه این مناطق، رفع می شود.

احسان مکتبی روز شنبه در مراسم معارفه سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه گنبدکاووس و نیز معارفه و تکریم بخشداران جدید و قدیم بخش مرزی داشلی برون این شهرستان خاطرنشان کرد: در نگاه دولت هیچ تفاوتی بین شهروندان مناطق مرزی و دور افتاده با مردم دیگر نقاط کشور و استان وجود ندارد.
وی اضافه کرد: نگاه دولت تدبیر و امید و استانداری گلستان، توجه جدی به مناطق مرزی، محروم و دور افتاده است و براین اساس رویکرد مدیریت ارشد گلستان و اداره کل سیاسی آن، انتخاب مدیران توانمند برای کل استان بالاخص مناطق مرزی، محروم و دور افتاده است.
مکتبی تصریح کرد: نگاه دولت تدبیر و امید این است که نبایستی با انتخاب مدیران ضعیف بر مشکلات و محرومیت های مناطق مرزی و محروم اضافه شود بنابراین برپایه روندی علمی و توانمندی های فردی، مدیران انتخاب می شوند.
وی، گفت و گو بین اقوام و فرق اسلامی و احزاب سیاسی را از دیگر رویکردهای اداره کل سیاسی استانداری ذکر کرد و گفت: توجه به سخنان این گروه ها در راستای تحکیم وحدت و مودت و نیز مشاوره از آنان برای رفع مشکلات صورت می گیرد.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان، شفافیت عملکرد نظام اداری و لایه های مختلف مدیران، پاسخگویی آنان، شنیدن سخنان اقشار مختلف مردم و تبیین اولویت های کاری بر اساس آن را از دیگر رویکردهای مدیریت ارشد استان و اداره کل سیاسی استانداری برشمرد و گفت: با این حال از انتقادهای سازنده در انتصاب ها استقبال می کنیم.
مکتبی از گنبدکاووس به عنوان شهرستانی خاص نام برد و افزود: تساهل و مدارا، تنوع و تفاوت، وحدت و یکدلی و مرزی بودن از ویژگی های خاص گنبدکاووس است که آن را در کشور الگو کرده است.
وی اضافه کرد: اقوام مختلف ساکن در این شهرستان با شعور، فرهنگ و دانایی کنار یکدیگر زندگی می کنند و این حاصل زحمات روحانیون بزرگ شیعه و اهل سنت گنبدکاووس است.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که در محل فرمانداری ویژه گنبدکاووس برگزار شد، ‘سیدناصر باقری’ به عنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه این فرمانداری معرفی شد و با تکریم از حمید سالمی بخشدار قبلی بخش داشلی برون ‘حاجی نظر شیرمحمدلی’ به عنوان سرپرست جدید بخشداری این بخش مرزی معرفی شد.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست