• تاریخ: 2021-03-07
  • شناسه خبر: 31002
  • 86 بازدید

موج جدید باران در راه گلستان است

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به افزایش دمای هشت تا ۱۵ درجه‌ای دمای امروز استان گفت که از فردا دوشنبه با ورود سامانه ناپایدار، موج جدید باران گلستان را فرا خواهد گرفت. نوربخش داداشی روز یکشنبه در گفت و گو با ...

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به افزایش دمای هشت تا ۱۵ درجه‌ای دمای امروز استان گفت که از فردا دوشنبه با ورود سامانه ناپایدار، موج جدید باران گلستان را فرا خواهد گرفت.

نوربخش داداشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز ساکنان گلستان با وزش بادهای گرم جنوبی شاهد هوای خشک بوده و ساعات گرمی را تجربه خواهند کرد به گونه ای که در مناطق شرقی افزایش دما به ۱۵ درجه نیز خواهد رسید.

وی بیان کرد: از شامگاه امشب و با ورود سامانه ناپایدار، بارش های پراکنده در گلستان آغاز می شود و این روند بارشی تا آخر هفته ادامه خواهد داشت.

داداشی ادامه داد: از عصر امروز یکشنبه و با آغاز وزش باد شدید، دریا مواج و طوفانی شده و شرایط برای فعالیت دریایی سخت و خطرناک است.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: در روزهای پایانی هفته موج پرفشار دیگری استان را تحت تاثیر قرار می دهد که نتیجه آن بارش هایی بین ۱۰ تا ۵۰ میلیمتر باران در همه مناطق استان خواهد بود.

بارش اندک باران فصل زمستان در مناطق شمالی گلستان کشاورزان این منطقه را که اغلب محصولات زراعی دیم کشت می کنند نگران کرده است.

استان گلستان دارای ۲۸ مرکز باران سنجی برخط و ۱۴۰ مرکز ایستگاه هواشناسی است.