• تاریخ: 2019-04-08
  • شناسه خبر: 28411
  • 202 بازدید

ترک خوردن پل تاریخی آق قلا در طرفین/تردد وسایل نقلیه ممنوع

ارکین نیوز-معاون میراث فرهنگی گلستان گفت: به علت ترک ها و نشست در طرفین تردد وسایل نقلیه از روی پل تاریخی آق قلا ممنوع شد. سارا اخوت معاون میراث فرهنگی گلستان گفت: آب در آق قلا فروکش نکرده و ترک‌ها و نشست‌هایی در طرفین پ ...

ارکین نیوز-معاون میراث فرهنگی گلستان گفت: به علت ترک ها و نشست در طرفین تردد وسایل نقلیه از روی پل تاریخی آق قلا ممنوع شد.

سارا اخوت معاون میراث فرهنگی گلستان گفت: آب در آق قلا فروکش نکرده و ترک‌ها و نشست‌هایی در طرفین پل تاریخی آق قلا ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه که پایه‌های پل آسیب ندیده، اما تا آب کاملا فروکش نکند نمی‌توانیم راحع به میزان خسارت وارده اظهار نظر کنیم، افزود: با ارسال نامه به فرمانداری و شهرداری آق قلا درخواست کردیم برای حفاظت بیشتر از این اثر تا اطلاع بعدی تردد وسایل نقلیه از روی پل ممنوع شود.

معاون میراث فرهنگی گلستان با بیان این که تردد عابران پیاده از روی پل مانعی ندارد، ادامه داد: قبل از وقوع سیل در گلستان تلاش بر این بود تا از بروز خسارت جدی به بنا‌های تاریخی استان جلوگیری کنیم.

اخوت افزود: آسیب‌های وارده از سیلاب به بنا‌های تاریخی، موزه‌ها در گلستان جزیی بوده، اما پایش‌ها برای برآورد خسارت‌ها ادامه دارد.

پل آق قلا یادگاری تاریخی ۸۰۰ ساله است که قدمت آن به دوران صفویان برمی‌گردد.

این پل تاریخی دارای تزیینات آجری زیبایی است و به‌عنوان یکی از بی نظیرترین آثار تاریخی ایران در استان گلستان شناخته می‌شود/ باشگاه خبرنگاران جوان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست