• تاریخ: 2021-05-07
  • شناسه خبر: 31187
  • 119 بازدید

غراوی: پیشنهاد تعطیلی ادارات گلستان در روزهای پنج شنبه بررسی شد

ارکین نیوز-معاون عمرانی استاندار گلستان از بررسی تغییر ساعت فعالیت ادارات و تعطیلی در روزهای پنج شنبه خبرداد. میر محمد غراوی عصر پنج شنبه در دیدار با مدیران استان اظهارکرد: با توجه به شرایط حساس پیش رو، پیشنهادهای تعطیلی ...

ارکین نیوز-معاون عمرانی استاندار گلستان از بررسی تغییر ساعت فعالیت ادارات و تعطیلی در روزهای پنج شنبه خبرداد.

میر محمد غراوی عصر پنج شنبه در دیدار با مدیران استان اظهارکرد: با توجه به شرایط حساس پیش رو، پیشنهادهای تعطیلی پنجشنبه ها برای ادارات گلستان و شروع ساعات کاری از ساعت ۶:۳۰ مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه بررسی ها به استاندار انعکاس داده خواهد شد تا تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ شود.

غراوی با بیان اینکه در سال ۹۹ دستگاه‌های اجرایی همکاری خوبی برای گذر از پیک مصرف داشتند گفت: امسال هم همه باید با برنامه ریزی دقیق پای کار باشند.

معاون عمرانی استاندار گلستان از ابلاغ سهمیه هزار و ۲۲۴ مگاواتی مصرف برق به گلستان خبر داد.

وی مصرف برق مورد نیاز استان گلستان را هزار و ۴۳۰ مگاوات در سال جدید اعلام کرد و افزود با توجه به ابلاغ سهمیه مصرف ابلاغی، استان ما ۲۰۰ مگاوات کسری برق خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان هم در ادامه گفت: با توجه به کاهش شدید منابع آبی و ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق آبی و به تبع آن کمبود انرژی برق در تابستان سال جاری، اگر مصرف بی رویه باشد و مشترکان در مدیریت مصرف همراهی و همکاری لازم را نداشته باشند، ناچارا خاموشی خواهیم داشت.

علی اکبر نصیری افزود: کاهش مصرف ۵۰ درصدی ادارات به استان‌ها ابلاغ شده و طی روزهای آتی توسط استانداری و فرمانداری‌ها به ادارات کل و ادارات شهرستانی اعلام و اجرای آن مورد بازرسی دوره‌ای قرار می‌گیرد.

نصیری اضافه کرد: خاموشی یک در میان روشنایی معابر و بلوارها و کاهش ۵۰ درصدی روشنایی پارک‌ها، که از سال گذشته در سطح استان اجرایی شد در سالجاری هم ادامه دارد.

وی افزود: خاموش کردن کولرهای گازی ادارات و بانک‌ها و خاموش کردن لامپ‌های اضافی در ادارات از راههای موثر برای کاهش مصرف برق است و از مدیران دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم ضمن نظارت کافی، در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

نصیری اظهار امیدواری کرد با همکاری مشترکین صنعتی، کشاورزی، تجاری و خانگی و صرفه جویی در مصرف برق، تابستان امسال با حداقل خاموشی سپری شود/مهر