• تاریخ: 2015-09-28
  • شناسه خبر: 8598
  • 674 بازدید

معاون استاندار: از ۳۶ حاجی گلستانی اطلاعی در دست نیست

ارکین نیوز- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان از افزایش آمار جان باختگان فاجعه منا به ۱۶ تن خبر داد و گفت: از سرنوشت ۳۶ نفر از حجاج مفقود شده این استان هنوز اطلاعی در دست نیست. علی اصغر طهماسبی روز دوشنبه در ...

ارکین نیوز- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان از افزایش آمار جان باختگان فاجعه منا به ۱۶ تن خبر داد و گفت: از سرنوشت ۳۶ نفر از حجاج مفقود شده این استان هنوز اطلاعی در دست نیست.

علی اصغر طهماسبی روز دوشنبه در جلسه پیگیری وضعیت حجاج استان اظهار داشت: از جان باختگان گلستانی این حادثه تاکنون هویت ۱۵ نفر شناسایی و یک نفر (از اعضای کاروان های گلستان)شناسایی نشده است.

معاون استاندار گلستان در ادامه افزود: امشب نخستین کاروان حجاج ایرانی به تعداد ۲۷۵ نفر وارد فرودگاه بین المللی گرگان خواهند شد.

وی از برنامه ریزی های لازم برای استقبال از زائران بیت الله الحرام خبر داد و اضافه کرد: انتظار ما از خانواده ها رعایت و کنترل احساسات است.

طهماسبی اضافه کرد: از زمان وقوع حادثه غم انگیز منا، ستادهای ویژه پیگیری وضعیت حجاج در استان و چند شهرستان که بیشترین جان باخته را دارند، تشکیل شده است.

معاون استاندار گلستان بدون اشاره به زمان دقیق انتقال جان باختگان حادثه منا، تصریح کرد: با انتقال همزمان تمامی جان باختگان گلستانی این حادثه به استان تشییع پیکرها بصورت متمرکز در گرگان انجام و در غیر اینصورت، پیکر آنان در شهرستان های محل زندگی تشییع خواهد شد.

به گزارش ایرنا طهماسبی همچنین به محکومیت حادثه منا از سوی گروه ها و شخصیت های مختلف کشوری واستانی اشاره و گفت: علمای شیعه و اهل سنت استان همراه و همصدا با ملت ایران مواضع محکمی علیه حکومت آل سعود گرفته اند.

در پی حادثه غمبار پنجشنبه گذشته در منا تعداد زیادی از حاجیان کشورهای مختلف و از جمله ایران جان خود را از دست دادند.

براساس آمارهای پالایش شده تاکنون، ۱۶۹ حاجی ایرانی در فاجعه منا کشته و ۴۶ نفر مجروح شده اند و ۲۹۸ نفر همچنان مفقود هستند و مجروحان نیز در بیمارستانهای ایرانی و سعودی شهر مکه تحت درمان قرار دارند.

امسال حدود یکهزار و ۸۰۰ گلستانی در قالب ۱۳ کاروان برای انجام مناسک حج تمتع به کشور عربستان عزیمت کرده اند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست