• تاریخ: 2019-10-08
  • شناسه خبر: 29119
  • 182 بازدید

مشاور وزیر کشور: اسب و فرش ترکمن قابلیت ثبت جهانی دارد

ارکین نیوز-مشاور وزیر کشور با بیان این که خسارت زنان فعال مشاغل خانگی در سیل جبران می شود، گفت: اسب و فرش ترکمن قابلیت ثبت جهانی دارد. فریبا نظری پورکیایی ظهر سه شنبه در همایش زنان کارآفرین استان گلستان اظهار کرد: چالش ه ...

ارکین نیوز-مشاور وزیر کشور با بیان این که خسارت زنان فعال مشاغل خانگی در سیل جبران می شود، گفت: اسب و فرش ترکمن قابلیت ثبت جهانی دارد.
فریبا نظری پورکیایی ظهر سه شنبه در همایش زنان کارآفرین استان گلستان اظهار کرد: چالش های زیادی در حوزه فعالیت های اقتصادی بانوان وجود دارد که تلاش می کنیم با مساعدت دولت آن را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه باید گزارشی از صاحبان مشاغل خانگی خسارت دیده در سیلاب گلستان تهیه شود، افزود: خسارت بانوانی که در سیل ابزار یا کارگاه هایشان آسیب دیده است را باید جبران کنیم.

نظری پورکیایی افزود: یکی از مهم ترین برنامه های در دست اقدام رفع مشکل بیمه مشاغل خانگی خصوصاً قالی بافان و فرش بافان است که با همکاری سازمان تامین اجتماعی بزودی حل خواهد شد.

وی با اشاره به طرح شهرهای خلاق جهان که از سال ۲۰۰۲ توسط یونسکو مورد توجه قرار گرفته، خاطرنشان کرد: تاکنون شهرهای رشت و اصفهان از ایران در این طرح به ثبت رسیده اند و شهرهای گلستان با توجه به ظرفیت اسب ترکمن و فرش ترکمن قابلیت این ثبت جهانی را دارند.

نظری پورکیایی گفت: ایجاد بازارچه دائمی فروش و عرضه محصولات تولید شده توسط بانوان ضروری است و البته بانوان باید آموزش های لازم را پیش از ورود به بازار ببینند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست