• تاریخ: 2019-01-06
  • شناسه خبر: 27769
  • 162 بازدید

مربیان والیبال گنبد توانمندی بالایی دارند و این شهر مربی غریبه نمی خواهد !

ارکین نیوز-رقیه مسلمی پور:گنبدی ها امسال نتایج خوبی در نیم فصل لیگ برتر والیبال کشور به دست آورده اند، سرمربی تیم این شهر معتقد است مربیان والیبال گنبد آگاهی و توانمندی بالایی دارند والیبال گنبد مربی غریبه نمی خواهد ! در ...

ارکین نیوز-رقیه مسلمی پور:گنبدی ها امسال نتایج خوبی در نیم فصل لیگ برتر والیبال کشور به دست آورده اند، سرمربی تیم این شهر معتقد است مربیان والیبال گنبد آگاهی و توانمندی بالایی دارند والیبال گنبد مربی غریبه نمی خواهد !

در این فصل، استارت لیگ برتر را خوب زدند و باانگیزه ادامه دادند، هواداران والیبال بلدشان را با خود همراه کردند و با خودباوری خیره کننده ثابت کردند می توانند از نام و عنوان مدعیان هم بگذرند تا خود را مدعی بدانند.

برخلاف سال های اخیر که علی رغم همدلی اعضا، از داشتن هماهنگی و انسجام تیمی برخوردار نبودند اما امسال هم یکدل اند و هم مجریِ فرامینِ کادر فنی. با فاصله گرفتن از حاشیه ها، در سایه ای امن تمرین می کنند، میزبان شایسته ای برای حریفان هستند و مهمانانی توانگر در خانه ی رقبا.

تا اینجای لیگ برتر چهره ای خوش از خود بر جای گذاشته اند و با قرار گرفتن در جمع پنج تیم برتر، حالا برای این مهم دغدغه دارند؛ حضور در پلی اف، نه دست و پا زدن برای جلوگیری از سقوط. در کنار حامی ای که در این فصل از آن برخوردارند از وجود هدایتگری بهره می برند که در دفاع از اعتبار مربیان شهرش تأکید می کند «والیبال گنبد مربی غریبه نمی خواهد». «احد ارمشی» معتقد است باید کاری کرد که هیچ مربی غریبه ای هوس کار در شهر گنبد نکند!

نگاه ما به پلی اف است

سرمربی گنبدی ها از تیمش و عملکرد نفراتی که در اختیار دارد، راضی است؛ «تیم ما امسال نمایش خوبی داشت و هرچند که گاهی رقابت های میلی متری را واگذار کرد اما به جز یک بازی، در هیچ دیداری بد نبود.» برای این مربی توانمند، قرار گرفتن در رده پنجم نیم فصل لیگ برتر، امیدواری بزرگی برای حضوری قدرتمند در مرحله برگشت است.

«ارمشی» و یارانش و هوادارانی که والیبال را به طور ذاتی می فهمند این روزها یک دغدغه وجود دارد و آن، حضور در پلی اف لیگ برتر است؛ «نتایج دور رفت ما موجب دلگرمی است تا با دستان پُرتری به دور برگشت بیاییم تا این شهر بهترین فصل والیبال سال های اخیر خود را تجربه کند. نگاه ما به پلی اف است و می خواهیم بعد از سال ها که تیم گنبد یا سقوط می کرد یا راهی به دور حذفی نداشت امسال با حضور در این مرحله و نتایجی راضی کننده، پاسخگوی حمایت مسئولان شهری و مردم باشیم.»

سرمربی شهرداری چیان گنبدی که خود را نماینده مربیان آگاه و توانای والیبال گلستان می داند در تقویت تیم و دفاع از اعتبار مربیان شهرش معتقد است والیبال این منطقه مربی غریبه نمی خواهد؛ «پیشرفت در والیبال نیازمند زمان است؛ ما جوانان خوبی داریم که به تدریج درکنار باتجربه ها رشد می کنند. همچنین باید کاری کنیم که دیگر هیچ مربی غریبه ای هوس کار در شهر ما را نکند».

انگیزه و آرامش به اردوگاه گنبد بازمی گردد؟

بعد از درخشش خیره کننده شان در هفته های نخستین دور رفت، مخصوصاً در دیدار با مدعیانی چون سایپا و پیکان و… در چند هفته متوالی مغلوب میدان شدند اما سرمربی و دستیارانش توانستند تیم را از نظر روحی و روانی به ثبات لازم برسانند تا گنبدی ها بتوانند با پیروزی آغازگر دور برگشت باشند. سرمربی این تیم که عنوان کرد تیمش به آرامش رسیده است؛ «از بازی پیام خراسان و پیروزی در این دیدار، تیم ما به آرامش رسید.

در پی برخی اتفاقات اخیر همچون بازنده اعلام شدن تیم گنبد در دیداری که آن را به نفع خود تمام کرده بودیم بازیکنان تیم از آرامش روانی دور شدند ولی تلاش خیره کننده و کم نقص بازیکنان در آن بازی نه تنها شرایط را تغییر داد بلکه توانایی تیم را بیشتر نمایان کرد. در آن بازی تیم حریف از چند بازیکن ملّی بهره می برد ولی نتیجه رقابت ثابت کرد تیم گنبد هم پتانسیل زیادی دارد و چنانچه بازیکنان از نظر روحی و روانی آرامش داشته باشند در مقابل هر رقیبی کم نخواهند آورد.»

گنبدی ها دور برگشت لیگ برتر را با پیروزی در هفته اول آغاز کردند؛ دیداری که توانستند در سه گیم متوالی شهروند اراک را از پیش رو بردارند. شاگردان «ارمشی» اما در دومین ایستگاه دور برگشت و در یکی از حساس ترین رقابت های هفته، مغلوب همنام ارومی خود شدند. شهرداری ارومیه که در نیم فصل دوم با جذب چند بازیکن تقویت شده، در خانه به دنبال کسب پیروزی و انتقام شکست دور رفت بود که در این نبرد جذاب در حالی که ست نخست را واگذار کرده بودند در ست های دیگر نتیجه را به سود خود به پایان رساند تا دست گنبدی ها از رسیدن به امتیازات پیروزی خالی بماند.

شهرداری گنبد که در این فصل بارها نشان داد مدعی است عصر امروز دیدار هفته شانزدهم را مقابل عقاب نهاجا برگزار می کند؛ مسابقه ای که در خانه برگزار می شود و برتری در آن می تواند انگیزه و آرامش را به اردوگاه گنبدی ها بازگرداند.

۷ میزبانی تا پلی اف

گنبدی ها از امروز تا پایان دور برگشت بازی های لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور، ۱۰ بازی دیگر در پیش دارند که در ۷ مسابقه از امتیاز میزبانی برخوردارند؛ شرایطی که در آن خواهند توانست با صید پوئن های خوب، در جمع مدعیان قرار گیرند. شهرداری گنبد از امروز تا هفته بیست و ششم با این حریفان روبرو می شود؛

هفته ۱۶؛ چهارشنبه ۱۲ دی، شهرداری گنبد. عقاب نهاجا / هفته ۱۷؛ چهارشنبه ۱۹ دی، شهرداری گنبد. فولاد سیرجان ایرانیان / هفته ۱۸؛ یکشنبه ۲۳ دی، درنای ارومیه. شهرداری گنبد / هفته ۱۹؛ چهارشنبه ۲۶ دی، شهرداری گنبد. سایپا / هفته ۲۰؛ چهارشنبه ۳ بهمن، شهرداری گنبد. پیکان / هفته ۲۱؛ یکشنبه ۷ بهمن، شهرداری گنبد. خاتم اردکان / هفته ۲۳؛ چهارشنبه ۱۷ بهمن، کاله آمل. شهرداری گنبد / هفته ۲۴؛ یکشنبه ۲۱ بهمن، شهرداری گنبد. شهرداری ورامین / هفته ۲۵؛ چهارشنبه ۲۴ بهمن، پیام خراسان. شهرداری گنبد / هفته ۲۶؛ یکشنبه ۲۸ بهمن، شهرداری گنبد. شهرداری تبریز

شهرداری گنبد در هفته بیست و دوم که روز چهارشنبه ۱۰ بهمن برگزار خواهد شد، استراحت می کند.

“گلشن مهر”

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست