• تاریخ: 2019-04-24
  • شناسه خبر: 28486
  • 237 بازدید

مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی شاعر ترکمن برگزار می‌‎شود

ارکین نیوز-معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: امسال مراسم گرامیداشت تولد شاعر بزرگ ترکمن عصر پنج‌شنبه (۱۲ اردیبهشت) در آرامگاه وی در آق توقای مراوه تپه برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلام ...

ارکین نیوز-معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: امسال مراسم گرامیداشت تولد شاعر بزرگ ترکمن عصر پنج‌شنبه (۱۲ اردیبهشت) در آرامگاه وی در آق توقای مراوه تپه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان احمد گلچین اظهارکرد: امسال با تلاش همه دستگاه‌های اجرایی و حضور پرشور مردم مراسم گرامیداشت تولد شاعر بزرگ ترکمن پنج‌شنبه عصر ۱۲ اردیبهشت در آرامگاه وی در آق‌توقای شهرستان مراوه‌تپه برگزار می‌شود.

وی افزود: در راستای تحکیم وحدت بین اقوام امسال نیز مانند سال‌های گذشته مسئولان و مردم استان در مراسم آیین تولد این شاعر فهیم حضور پیدا می‌کنند.

گلچین ادامه داد: با توجه به سیل اخیر و خسارت‌های وارده به مردم گلستان و براساس تصمیم گیری استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای هماهنگی جمعیت‌ها و انجمن‌های فرهنگی ترکمن صحرا، امسال مراسم گرامیداشت تولد این شاعر حکیم در شهرهای مختلف برگزار نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال تنها مراسم رسمی با حضور مسئولان و مردم در عصر پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت در آق‌توقای برگزار و مراسم مردمی هم همان شب در آرامگاه وی برگزار می‌شود.

گلچین گفت: برگزاری هر چه بهتر مراسم از این دست ضمن احترام به مفاخر تاریخ استان می تواند ظرفیت بسیار مناسبی برای جذب گردشگر و توریست باشد، ما در کشوری کهن با فرهنگ و تاریخ بسیار غنی زندگی می‌کنیم و استان گلستان نیز با داشتن مفاخری مانند مختومقلی فراغی بخشی از این تاریخ بزرگ و پرعظمت است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست