• تاریخ: 2022-03-26
  • شناسه خبر: 31360
  • 47 بازدید

مراسم افتتاحیه جشنواره نوروزگاه شهرستان آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز-با حضور”سلیمان هاشمی”،مراسم افتتاحیه جشنواره نوروزگاه شهرستان آق قلا برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،صبح امروز چهارشنبه سوم فروردین ماه،مراسم افتتاحیه جشنواره نوروزگ ...

ارکین نیوز-با حضور”سلیمان هاشمی”،مراسم افتتاحیه جشنواره نوروزگاه شهرستان آق قلا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،صبح امروز چهارشنبه سوم فروردین ماه،مراسم افتتاحیه جشنواره نوروزگاه با حضور”غلامرضا منتظری”نماینده مردم شهرستانهای آق قلا و گرگان در مجلس شورای اسلامی،”رضا قلی پور”مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری گلستان و “سلیمان هاشمی”سرپرست فرمانداری و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر،در مجموعه سوارکاری شهر آق قلا برگزار شد.

سرپرست فرمانداری در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن بهار طبیعت و سال جدید،اظهار کرد:هدف از برگزاری جشنواره ایجاد شور و نشاط اجتماعی در راستای تاکیدات ریاست محترم جمهور و استاندار معزز گلستان و تقویت فرهنگ و همدلی اقوام و رونق اقتصادی به ویژه در بخش صنایع دستی می باشد.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان آق قلا افزود:تقویت صنعت بوم گردی و گردشگری،اشتغالزائی و توسعه پایدار منطقه،فراهم کردن شرایط سفر مطلوب و لذتبخش برای مسافران و گردشگران،ارتقای کیفیت فضاهای شهری و ساماندهی مبلمان شهری از طریق شهرداری ها و تبلیغ و اطلاع رسانی بیشتر در مورد آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان با هدف جذب گردشگران بیشتر از جمله اهم برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر در ایام نوروز امسال است.

“هاشمی”در خاتمه سخنان تصریح کرد:جلوه های زیبای زندگی و نشاط عمومی در تمامی سنت های نوروزی آق قلا جلوه گر است و برخی آئین های نوروزی بعنوان میراث معنوی در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.احیای باور و سنت های منطقه و نمایش آن برای نسل جدید،حفظ میراث معنوی و توجه به اصالت سرزمینی در قالب جشنواره ها،می تواند زمینه آشنایی داشته های ارزشمند این خطه به سایر نقاط کشور را ایجاد کند.

گفتنی است ۴ جشنواره و نوروزگاه در شهرستان آق قلا برپا خواهد شد و برای اولین بار در کشور،جشنواره شتر برتر در شهر انبارالوم برگزار خواهد شد.جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در روستاهای صحنه سفلی بخش مرکزی و انقلاب بخش وشمگیر نیز همزمان با ایام عید نوروز برپا خواهد شد.

جشنواره غذای محلی،برپایی نمایشگاه سوغات و صنایع دستی،اجرای نمایش بومی بازی ها و موسیقی محلی از برنامه های جشن نوروزگاه در شهرستان آق قلا است.