• تاریخ: 2019-09-11
  • شناسه خبر: 29022
  • 182 بازدید

مراسم”عاشر آی”در حوزه علمیه عرفانی شهر آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز-با حضور”امیر شیر توماج”فرماندار،مراسم “عاشر آی”در حوزه علمیه عرفانی شهر آق قلا برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،صبح امروز یکشنبه هفدهم شهرویر ماه،همزمان ب ...

ارکین نیوز-با حضور”امیر شیر توماج”فرماندار،مراسم “عاشر آی”در حوزه علمیه عرفانی شهر آق قلا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،صبح امروز یکشنبه هفدهم شهرویر ماه،همزمان با هشتمین روز از دهه محرم و در آستانه فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی،با حضور “امیر شیر توماج”فرماندار،ائمه جمعه و جماعات اهل تشیع و تسنن منطقه،مدیران دستگاههای اجرایی و اقشار مختلف مردم در حوزه علمیه عرفانی”مسجد حاج آخوند رهبر”شهر آق قلا برگزار شد.

“حاج عبدالرزاق آخوند رهبر”در این مراسم،امام حسین علیه السلام را بزرگمردی دانست که برای حفظ اسلام فداکاری کرد.علمای اهل سنت معتقدند امام حسین(ع) برای رسیدن به اهداف و آرمان های بزرگ از جان خود گذشت و اسوه مسلمانان و آزادگان شد و تمام مسلمانان باید از سر مشقی که امام حسین(ع) بر جای گذاشت پیروی کنند .

مدیر حوزه علمیه عرفانی شهر آق قلا در خصوص واقعه عاشورا و ارادات اهل سنت به پیامبر گرامی اسلامی و ائمه اطهار گفت:اهل سنت ایران بویژه ترکمن ها در افکار،اعمال و گفتارشان حب به امام حسین و اهل بیت پیامبرعلیه السلام مشهود است.همچنین در ادبیات شفاهی،مردم ترکمن برای بیان راستی و حقانیت نام امامان و ائمه اطهاررا بر زبان می آورند و همه اینها بر خواسته از قلب این مردم است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست