• تاریخ: 2018-04-30
  • شناسه خبر: 26017
  • 204 بازدید

مدیر کل امور روستایی استانداری گلستان: ۲۲ دهیاری به جمع دهیاری های گلستان افزوده شد

ارکین نیوز-مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از موافقت وزارت کشور با راه اندازی ۲۲ دهیاری دیگر در استان خبر داد و گفت: ۳ هزار و ۳۱۵ نفر از ساکنان این مناطق از خدمات دهیاری های جدید بهره مند می شوند. به گزار ...

ارکین نیوز-مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از موافقت وزارت کشور با راه اندازی ۲۲ دهیاری دیگر در استان خبر داد و گفت: ۳ هزار و ۳۱۵ نفر از ساکنان این مناطق از خدمات دهیاری های جدید بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور روستایی استانداری گلستان ، علی نصیبی اظهار کرد: پیش از این استان دارای ۸۸۸ دهیاری بود که سه دهیاری گلیداغ، دوزین و صادق آباد از توابع شهرستانهای مراوه تپه، مینودشت و گالیکش به شهرداری تبدیل و تعداد دهیاری ها به عدد ۸۸۵ کاهش یافت.

وی افزود: با راه انداری مجوزهای جدید تعداد دهیاری های استان گلستان به ۹۰۷ دهیاری خواهد رسید.

نصیبی ادامه داد: مجوزهای جدید برای راه اندازی دهیاری در روستاهای “الستان و ماهیان” بخش کمالان علی آبادکتول، “گوزنی تپه بالا، آنورآباد، سرتپه و شاملو” بخش مرکزی گنبدکاووس، “بلوچ آباد و نظرآباد” بخش بهاران گرگان، “شهید بهشتی” بخش مرکزی کلاله، “قایراق داشلی” بخش پیشکمر کلاله، “ابه حاجی نظر، الهادی و پل آرام” بخش مرکزی رامیان، “قزل دالقو، قره گل پمپاژ، بالکور، حاجی امان، شاخلی و دره” بخش مرکزی مراوه تپه، “سوجق، خانگه، و آق تقه” بخش گلیداغ مراوه تپه، “غفار حاجی” بخش گلدشت گمیشان و “کسرایی دو” بخش مرکزی گالیکش صادر شده است.

وی گفت: بعد از انتخاب دهیار واجد شرایط از سوی شوراهای این روستاها، اعتبارات جهت عمران و آبادانی روستا به صورت مستقیم به حساب دهیاری های مربوطه واریز خواهد شد.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان بیان کرد: مجوز دهیاری برای روستاهایی که در سرشماری سال ۹۵ دارای جمعیت بیش از ۳۰ خانوار، شورا و سایر شرایط قانونی بوده اند، صادر می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست