• تاریخ: 2016-01-07
  • شناسه خبر: 12917
  • 348 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان: آشوراده نگین گردشگری شمال کشور می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به اینکه گلستان دنیای گردشگری است، گفت: آشوراده نگین گردشگری شمال کشور می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، ابراهیم کریمی عصر امروز در آیین ک ...

ارکین نیوز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به اینکه گلستان دنیای گردشگری است، گفت: آشوراده نگین گردشگری شمال کشور می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، ابراهیم کریمی عصر امروز در آیین کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه محوطه برج قابوس در گنبدکاووس که با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی برگزار شد با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی بسیار غنی شهرستان گنبدکاووس، اظهار کرد: خوشحالیم که محور توسعه گردشگری استان گلستان را در گنبدکاووس دنبال می‌کنیم.

وی افزود: نگاه ویژه استاندار به موضوع گردشگری باعث شده با رشد سریعی در این حوزه در استان شاهد باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان با تاکید بر اینکه با حضور مدیران تورهای گردشگری در استان به طور قطع مقصد گردشگری بسیاری از تورهای مسافرتی داخلی و خارجی استان گلستان خواهد بود، اضافه کرد: با تفاهم‌های به وجود آمده میان جامعه هتل‌داران گلستان و مدیران تورهای گردشگری کشوری حاضر در گلستان مقرر شده بخش سیاحتی سفرهای زیارتی تورهای مذکور در گلستان ساماندهی و برنامه‌ریزی شود.

وی از تلاش اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان گفت: اگر مسئولان همچون گذشته کمک کنند و برای توسعه طرح آشوراده بر سرعت کار بیافزاییم جزیره آشوراده به زودی نگین گردشگری شمال کشور خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان با تقدیر از معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در واگذاری زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع برای احداث موزه بزرگ گنبدکاووس ادامه داد: به دلیل علاقه‌مندی بسیار استاندار برای حضور در مراسم شروع به کار عملیات اجرایی این موزه بزرگ، مراسم کلنگ‌زنی آن در دهه‌فجر با حضور استاندار گلستان برگزار خواهد شد.

کریمی با اشاره به اینکه موزه بزرگ گنبدکاووس بزرگ‌ترین موزه شرق و شمال شرق کشور خواهد بود تاکید کرد: امیدواریم این پروژه‌ها بتواند در به نمایش گذاشتن فرهنگ غنی و تاریخ و تمدن این منطقه نقش مهمی را ایفا کند.

وی با اشاره به جلسه هماهنگی جشنواره اقوام کشور در تهران تصریح کرد: در صورت ایجاد هماهنگی‌های لازم مقرر شده است در طی هفته‌های آتی با حضور استاندار محترم در سازمان میراث فرهنگی اولین جلسه اجرایی برای تبدیل جشنواره اقوام در گلستان به جشنواره‌ای بین‌المللی را برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان نقش گردشگری را در تولید ثروت و درآمد در استان گلستان بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود: بدون تردید در صورت افتتاح پروژه‌های جدید شاهد خواهیم بود که گردشگری چگونه موجب رشد و شکوفایی اقتصاد استان گلستان خواهد شد.

کریمی بر لزوم حمایت مسئولان سازمان میراث فرهنگی کشور در موضوع ستاد سفر نوروزی تاکید کرد و گفت: استان گلستان در نوروز به عنوان یکی از استان‌های بزرگ گردشگرپذیر در کشور نیازمند توجه بیشتر مسئولان کشوری است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست