• تاریخ: 2016-05-21
  • شناسه خبر: 17827
  • 399 بازدید

مختومقلی ایشان را الگوی عملی خود قرار دهیم

ارکین نیوز – امام جمعه شهر آق قلا ضمن تبریک دویست و هشتاد و سومین سالگرد گرامیداشت مختومقلی فراغی شاعر شهیر ایرانی ترکمن گفت : افتخار ما ترکمن هاست این است که مثل مختومقلی ایشان شخصیت های بزرگی داریم. حاج عبدالحی آ ...

ارکین نیوز – امام جمعه شهر آق قلا ضمن تبریک دویست و هشتاد و سومین سالگرد گرامیداشت مختومقلی فراغی شاعر شهیر ایرانی ترکمن گفت : افتخار ما ترکمن هاست این است که مثل مختومقلی ایشان شخصیت های بزرگی داریم.
حاج عبدالحی آخوند میرزاعی اضافه کرد: ما اگر به داشتن مختومقلی ایشان افتخار می کنیم بایستی مختومقلی ایشان را الگوی عملی خود قرار دهیم.
وی در جمع نمازگزاران نماز جمعه این هفته شهر آق قلا افزود: در ابتدا باید رسول ا… و خلفای راشدین را الگوی خود قرار دهیم و سپس شخصیت های بزرگی چون مختومقلی ایشان را به عنوان الگوی خود قرار دهیم ؛ اگر به مختومقلی ایشان افتخار می کنیم بایستی افتخار ما باید عملی باشد.
امام جمعه شهر آق قلا اضافه کرد: چندین سال بود مختومقلی ایشان در بین ما شناخته نمی شد ولی چون فردی خدایی بود و به دین خدمت کرد ، خداوند یاد مختومقلی در پس از سالها مهجوریت در دل مردم ترکمن زنده کرد و به شخصیت شناخته شده و بزرگ ترکمن ها تبدیل شد.
حاج عبدالحی آخوند میرزاعی افزود : مختومقلی ایشان درگذشته هم شخصیت بزرگی بود ولی در طی سی سال اخیر مردم به درستی به شخصیت بزرگ مختومقلی ایشان پی بردند و به داشتن چنین شخصیت بزرگی بیش از پیش افتخار کردند.
امام جمعه شهرستان آق قلا در سال گذشته نیز در چنین روزی با انتقاد صریح از برگزاری مراسم مختومقلی در آق تقای گفت: کدامیک از شما راضی می شوید در بالای مزار بستگانتان مجالس آواز و لهب و لعب برگزار شود.
وی ادامه داد : مختومقلی عارف و افتخار ما ست ولی در چند سال اخیر با برگزاری مراسمات آواز و شب گزرانی و فساد در آن جا ، آبروی مسلمان را برباد برده اند.
سرویس اجتماعی ارکین نیوز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست