• تاریخ: 2016-06-21
 • شناسه خبر: 18739
 • 424 بازدید

محور ترانزیتی اینچه‌برون به گنبدکاووس بهسازی شد

ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان از آغاز عملیات بهسازی محور ترانزیتی و شریانی اینچه برون- گنبدکاووس به طول حدود ۵۰ کیلومتر در سال جاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، ابراهی ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان از آغاز عملیات بهسازی محور ترانزیتی و شریانی اینچه برون- گنبدکاووس به طول حدود ۵۰ کیلومتر در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، ابراهیم مبارک قدم اظهار داشت: عملیات بهسازی محور ترانزیتی و شریانی اینچه برون – گنبدکاووس از محل سد دانشمند به سمت شهرستان گنبدکاووس و با انجام عملیات قیرپاشی برای آب‌بند کردن و جلوگیری از شن‌زدگی رویه آسفالت، به اجرا درآمده است.

وی، اعتبار تخصیص یافته برای اجرای این عملیات را، بیش از ۳ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال از محل منابع ملی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد.

به گفته وی، محور ترانزیتی و شریانی اینچه برون – گنبدکاووس از محورهای مهم استان به جهت مبادلات تجاری ایران با کشورهای آسیای میانه است که بر اثر تردد زیاد، تخریب گسترده ای بر سطح و رویه آسفالت آن در سال های اخیر بوجود آمده بود و برای حفظ رویه آسفالت و کاهش سطح تخریب های محور، عملیات بهسازی آن در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان تصریح کرد: پس از اتمام این عملیات ظرف چند روز آینده، عملیات بهسازی محور از سمت سه راهی اینچه برون به سمت داشلی برون و مراوه تپه ادامه پیدا خواهد کرد.

محور ترانزیتی و شریانی اینچه برون- گنبدکاووس در شمال استان گلستان واقع شده است.

استان گلستان با یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال ایران واقع است و از شمال با کشور ترکمنستان، از شمال غرب با دریای خزر، از غرب با مازندران، از شرق با خراسان شمالی و از جنوب با استان سمنان همسایه است.

 • جالبه - 2016-06-24 در 5:13 ب.ظ

  جالبه فقط رویه اسفالت رو قیر پاشی میکنن و میگن بهسازی؟
  و گفته ۳ میلیارد و ….. هزینه داشته
  واقعا جالبه
  منکه هر روز از این مسیر رفت و امد بهتر شدن جاده رو ندیدم
  فقط قیر پاشی شده

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست