• تاریخ: 2018-04-26
  • شناسه خبر: 25970
  • 191 بازدید

لایحه منطقه آزاد اینچه برون برای تصویب تا پایان اردیبهشت به صحن علنی مجلس می رود

ارکین نیوز-دکتر هاشمی استاندار و مجمع نمایندگان استان گلستان در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی پیرامون مسائل کلان و توسعه ای گلستان گفتگو کردند و دکتر لاریجانی در این دیدار اظهار کرد: لایحه منطقه آزاد اینچه برون برای تص ...

ارکین نیوز-دکتر هاشمی استاندار و مجمع نمایندگان استان گلستان در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی پیرامون مسائل کلان و توسعه ای گلستان گفتگو کردند و دکتر لاریجانی در این دیدار اظهار کرد: لایحه منطقه آزاد اینچه برون برای تصویب نهائی تا پایان اردیبهشت در صحن علنی مجلس مطرح و به رای گذاشته می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی پیش از ظهر امروز ۴ اردیبهشت به همراه ۷ نماینده مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با دکتر لاریجانی ریاست مجلس دیدار و ضمن تقدیر از حمایت های مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: منطقه آزاد اینچه برون، راه آهن گرگان به مشهد، بندر خشک اینچه برون ، طرح گردشگری جزیره آشوراده از جمله مسائلی است که می تواند نقش موثری در زمینه تجارت و سرمایه گذاری داشته باشد.
وی گلستان را استانی مستعد در زمینه های مختلف دانست و افزود: یقیناً با همراهی مجلس شورای اسلامی زمینه های رشد این استان تسریع خواهد شد و امیدواریم با توجه به ظرفیت راه آهن اینچه برون نقش گلستان در مراودات تجاری جمهوری اسلامی ایران ـ ترکمنستان ـ قزاقستان پررنگ تر شود.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد : تصویب منطقه آزاد اینچه برون ، استقرار بندر خشک در شمال استان، ساخت آزاد راه ، توسعه ریلی وهمچنین حل بحران کم آبی در کشاورزی و و تقویت آب رسانی شرب روستایی در ارتقاء گلستان موثر است.
دکتر هاشمی کمک دولت و مجلس را برای توسعه همه جانبه استان ضروری دانست و گفت: مسئله پتروشیمی گلستان، توسعه زیرساخت های گردشگری ، توجه به کشاورزی با استفاده از آبیاری نوین، استقرار صنایع بزرگ وتوجه ویژه به آشوراده از جمله مسائلی است که همراهی نمایندگان مجلس را می طلبد.
وی با اشاره به توسعه همه جانبه استان در بخش های کشاورزی ، صنعت ، گردشگری و تجارت بر مبنای طرح آمایش سرزمینی که تهیه گردیده ، تصریح کرد: از مجلس شورای اسلامی می خواهیم همکاری لازم را در تکمیل و اتمام پروژه سدها و مستقل شدن اداراتی نظیر غله و حوزه نیرو از استان همجوار داشته باشد.
همچنین رییس مجلس شورای اسلامی گلستان را افتخاری در راستای وحدت اقوام مختلف قلمداد کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران کشوری امن در منطقه است و این موضوع انگیزه را برای سرمایه‎گذاری افزایش داده و ما باید امنیت را حفظ کنیم.
دکتر لاریجانی تصریح کرد: نگاه ما به منطقه آزاد اینچه‌برون مثبت است و مجموعه مختصاتی که این استان دارد نشان می‌دهد اگر منطقه آزاد با یک منطق صحیح و درست بوجود آید می‌تواند تحول لازم را برای استان ایجاد کند.
وی گردشگری و مزیتهای صادراتی گلستان به کشورهای آسیای میانه روسیه و چین را نقطه قوت استان دانست و یادآورشد: با پیگیری های مجلس طرح ساخت راه آهن گرگان – مشهد، تکمیل پتروشیمی گلستان ، رفع کمبود آب شرب مرکز استان وتصیفه خانه های فاضلاب تسریع می شود.
رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در کنار توسعه کشاورزی برای ارزش افزوده و درآمد بیشتر مردم استان از توسعه صنایع نباید غافل شد، افزود: برای پرداخت تسهیلات و افزایش آن در بخش اشتغال روستایی و رونق تولید هیچ محدودیتی نیست بشرط اینکه بدرستی و با دقت و سرعت انجام پذیرد.
دکترلاریجانی در خصوص توجه به استان های کمتر توسعه یافته خاطر نشان کرد: در برنامه ششم سه درصد از بودجه نفت به استان‌های توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته اختصاص خواهد یافت تا بتوانند در مسیر پیشرفت حرکت کنند.
وی در مورد زهکشی اراضی استان گلستان تصریح کرد: زهکشی طرح بسیار مناسبی است که اگر این طرح عملی شود موجب ایجاد اشتغال و فرصت شغلی بسیار و همچنین توسعه استان خواهد شد و ما در این طرح آمادگی تأمین منابع را نیز داریم.
رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد : تسریع در اجرای طرح های تصفیه فاضلاب شهری، تعیین تکلیف اراضی وقفی و بنیاد علوی بنفع مردم، حمایت از توتون کاران و توسعه کشت پنبه در دستور کار است.
همچنین در این جلسه هر یک از نمایندگان مجلس نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل و موضوعات استان اظهار داشتند و در عین حال خواستار حمایت از بخش کشاورزی، توسعه زیر ساختهای آب, برق, زیر ساختهای جاده ای و خطوط ریلی، سد سازی ، تامین حق آبهای اترک و گرگان رود ، توسعه آبزی پروری در استان شدند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست