• تاریخ: 2018-10-27
  • شناسه خبر: 27309
  • 131 بازدید

فعالیت سامانه سرد و بارشی با احتمال آبگرفتگی درگلستان

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی گلستان از ادامه فعالیت سامانه سرد و بارشی، ریزش برف در ارتفاعات و احتمال آبگرفتگی برخی معابر استان خبر داد و گفت: با نفوذ این سامانه هوای نقاط مختلف گلستان و از جمله گر ...

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی گلستان از ادامه فعالیت سامانه سرد و بارشی، ریزش برف در ارتفاعات و احتمال آبگرفتگی برخی معابر استان خبر داد و گفت: با نفوذ این سامانه هوای نقاط مختلف گلستان و از جمله گرگان کاهش محسوس یافته است.

محمدرضا رحمن نیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در پی فعالیت این سامانه دمای هوای صبح امروز گرگان ۱۷ درجه سانتیگراد گزارش شده که در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت ۶ درجه کاهش نشان می دهد.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته گرگان با حداقل ۱۷ درجه سانتیگراد خنکترین و با دمای حداکثری ۴۰ درجه در کنار گنبدکاووس گرمترین نقاط گلستان بودند.

معاون اداره کل هواشناسی گلستان گفت: سامانه سرد و بارشی که منشا آن از غرب اروپا است از بامداد شنبه در استان نفوذ کرد که پیامد آن کاهش دما و بارندگی ملایم در نواحی کوهستانی و غرب و به میزان یک میلیمتر بارش بوده است.

به گفته وی، این سامانه همچنان تا فردا به فعالیت خود ادامه می دهد و بارندگی همراه با آذرخش (رعد و برق) و گاهی وزش باد شدید در این مدت دور از انتظار نیست.

وی افزود: با توجه به شدت بارش ها در اوایل شب احتمال آبگرفتگی برخی معابر در استان گلستان وجود دارد.

رحمن نیا اضافه کرد: در نواحی مرتفع کوهستانی شنبه شب احتمال ریزش برف وجود دارد و انتظار می رود دمای حداکثری در استان امروز به ۲۵ درجه سانتیگراد برسد که ۱۶ درجه نسبت به روز گذشته کاهش دارد.

استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور با داشتن یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان از لحاظ آب و هوایی هفت اقلیم از ۱۳ اقلیم دنیا را دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست