• تاریخ: 2015-10-03
  • شناسه خبر: 8916
  • 540 بازدید

فشار افکار عمومی بر مدیریت شهری یک آفت است

ارکین نیوز – رئیس شورای اسلامی شهر آق قلا در جمع نمازگزاران عید قربان امسال با بیان اینکه در دوره چهارم شورای شهر آق قلا ، منشور اخلاقی برای خودمان تعریف کرده ایم ، اظهار داشت : در ابتدای دوره چهارم شورا برای خود ۳ ...

ارکین نیوز – رئیس شورای اسلامی شهر آق قلا در جمع نمازگزاران عید قربان امسال با بیان اینکه در دوره چهارم شورای شهر آق قلا ، منشور اخلاقی برای خودمان تعریف کرده ایم ، اظهار داشت : در ابتدای دوره چهارم شورا برای خود ۳ اصل را تعریف کرده است که براساس آن متعهد شدیم با همدلی و همزبانی حرکت کرده و اختلافات را کنار بگزاریم و در تخصیص اعتبارات عدالت را رعایت کرده و به جریانات سیاسی را در کارهایمان دخالت ندهیم .
دکتر بغداد شیر محمدلی با بیان اینکه در حال حاضر مدیریت شهری و شهرداری با همدلی و همزبانی در جهت توسعه شهر گام برمی دارد اضافه کرد: اگر بخواهیم یک ارزیابی از عملکرد خودمان براساس بازتاب های نظرات مردمی داشته باشیم بایستی اعتراف کنیم که همیشه یک آفت مدیریت شهری و شوراها را تهدید می کند و آن فشار افکار عمومی (مردم) بر نحوه مدیریت شهری است.
وی با بیان اینکه کامیابی های تاکتیکی اهداف استراتژیک را از بین می برد ؛ اضافه نمود: مدیریت شهری ما دچار کامیابی های تاکتیکی شده است و این یعنی اجرای پروژه های عامه پسند که در کوتاه مدت به نتیجه می رسد و رضایت و ستایش زودگذر مردم را در پی دارد و از اجرای برنامه های بلند مدت غافل شود.
وی اضافه کرد: من از مردم می خواهم مجموعه مدیریت شهری را تحت فشار قرار ندهند چون فشار افکار عمومی بر اجرای برنامه های بلندمدت ما تاثیر منفی می گذارند .
وی با گلایه از عدم اجرای بلند مدت در مجموعه شهرداری گفت: ما هنوز نتوانستیم منابع درآمدی پایداری را برای شهرداری داشته باشیم ؛ برنامه های ما همیشه شخص محور بوده و برنامه محور نیست . من ترجیح می دهم مردم به جای اینکه یک نفر را تشویق کنند و براش کف بزنند ، تفکر عمیقی با همراه با سکوت ایجاد شود .
دکتر بغداد شیر محمدلی اضافه کرد: متاسفانه ما با اتخاذ روش های پوپولیستی سوار بر موج احساسات مردم بر روی بلوشوی فرهنگی حرکت می کنیم . ما قاطعانه می گویم ما با این حرکت ها به هیچ جایی نمی رسیم حرکت ما بایستی برنامه محور باشد نه شخص محور.
وی اظهار داشت : افکار عمومی باید بر مجموعه مدیریت شهری فشار بیاورد و از ما برنامه بخواهد ، سند چشم انداز بخواهد ما بایستی برنامه دراز مدت داشته باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر آق قلا با انتقاد از عدم اجرای برخی طرح ها گفت: آیا تفکیک زباله از مبدا اجرا شده است ؟ آیا برای حل مشکل آب های سطحی شهرمان برنامه دراز مدت داریم ؟ آیا در جهت ارتقاء وضعیت فرهنگ شهری مان حرکت کرده ایم ؟ آیا در خصوص گردشگری و توریسم حرکتی کرده ایم.دانشگاه های ما آیا در جهت ارتقاء دانشگاهی حرکت کرده اند ؟ دانشگاه پیام نور هر روز ضعیف تر از روز گذشته و دانشگاه آزاد اسلامی نیز از دانشگاه به دانشکده تقلیل یافته است ؛ چه کسی باید جوابگو باشد آیا مسئولین رسیدگی می کنند.
وی افزود: با توجه به اکتشافات اخیر نفت ، گاز و ایجاد منطقه آزاد تجاری و خط ریلی و مبادلات تجاری گسترده در آینده چهره شهرستان ازبافت کشاورزی به صنعتی و توریستی تغییر خواهد یافت و آیا با وجود اینکه آق قلا به مرکز مبادلات تجاری تبدیل خواهد شد آیا به بحث اشتغال و بیکاری فکری شده است.
دکتر بغداد شیر محمدلی اضافه کرد: متاسفانه طلاق ، اعتیاد و گسترش ناهنجاری های اجتماعی در کنار معضلات و مشکلات شهری نگران کننده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست