• تاریخ: 2019-01-28
  • شناسه خبر: 28028
  • 192 بازدید

فرماندار: دفتر انجمن گورش کشور در آق قلا راه اندازی می شود

ارکین نیوز-“امانگلدی ضمیر”از راه اندازی دفتر انجمن گورش کشور در شهرستان آق قلا خبر داد. صبح امروز دوشنبه هشتم بهمن ماه،”سیاوش بیاتی”مدیر کل حوزه استاندار گلستان به همراه”امانگلدی ضمیر” ...

ارکین نیوز-“امانگلدی ضمیر”از راه اندازی دفتر انجمن گورش کشور در شهرستان آق قلا خبر داد.

صبح امروز دوشنبه هشتم بهمن ماه،”سیاوش بیاتی”مدیر کل حوزه استاندار گلستان به همراه”امانگلدی ضمیر”فرماندار،”اسمعیل آرخی”بخشدار مرکزی و”اماندردی کلته”شهردار آق قلا از اداره ورزش و جوانان شهرستان آق قلا بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،”امانگلدی ضمیر”در پایان این بازدید در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرستان از راه اندازی دفتر انجمن گورش کشور(کشتی سنتی)در شهرستان خبر داد و گفت:با توجه به جایگاه ویژه ورزش کشتی محلی”گورش”در ترکمن صحرا و داشتن ورزشکاران و پهلوانان نامدار این ورزش سنتی در شهرستان،دفتر انجمن گورش کشور با مرکزیت شهرستان آق قلا راه اندازی می شود.

کشتی سنتی و ورزش کهن”گورش”ویژه استان های مازندران و گلستان است و انجمن آن از سال ۱۳۹۱ زیر نظر فدراسیون روستایی و بازی‌های بومی و محلی کشور درحال فعالیت است.

“کشتی سنتی قوم ترکمن یکی از کهن ترین ورزشهای جهان است که از دیرباز بین مردمان ترکمن از جایگاه ویژه ای در زندگی و مراسمات،جشن ها و اعیاد مختلف داشته و به صورت عشایری و بومی برگزار می شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست