• تاریخ: 2022-06-05
  • شناسه خبر: 31604
  • 117 بازدید

فرماندار آق قلا:پانزدهم خرداد نقطه عطفی در شکل گیری انقلاب اسلامی است

ارکین نیوز- فرماندارشهرستان آق قلا ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین ۱۵ خرداد،گفت:امام راحل تفسیری از اخلاص و شجاعت بود،پانزدهم خرداد نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلام ...

ارکین نیوز- فرماندارشهرستان آق قلا ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین ۱۵ خرداد،گفت:امام راحل تفسیری از اخلاص و شجاعت بود،پانزدهم خرداد نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی است.

در آستانه فرا رسیدن سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین پانزدهم خرداد،”سلیمان هاشمی”فرماندار شهرستان آق قلا با صدور پیامی ضمن تسلیت این ایام،یاد و خاطره امام راحل،شهدای قیام ۱۵ خرداد و شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،در پیام رئیس ستاد گرامیداشت ارتحال امام(ره)و قیام خونین پانزده خرداد آمده است:

“بسم الله الرحمن الرحیم”

چهاردهم خردادماه،یادآور عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار نور است که بر بلندای تاریخ سرود فتح و ظفر سر داد و امید را در دل ستم دیدگان خسته از ظلم و استعمار روشن کرد و آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید،روزی که ملت بزرگ ایران و حتی مستضعفان و آزادگان دنیا در فراق محبوب خود صاحب عزا شدند.

امام خمینی(ره) آزادمردی بی مانند بود که فکر و اندیشه متعالی او و روش و منش الهی و پیامبرگونه اش چنان دنیای تشنه عدالت و حق خواهی را درهم نوردید که هنوز پس از چندین دهه تحقیق و تفحص،کسی قادر به شناخت همه جانبه و عمیق شخصیت والای انسانی موحد و بصیر چون او نبوده است و نخواهد بود و هرچه ارزش های اسلامی و انسانی توسعه می یابد،محققین و اندشمندان و پژوهشگران دشت معرفت و کمال به گوشه هایی از آن کانون پرتپش،بصیر،پویا و پرمعرفت پی می برند.

۱۵خرداد ۱۳۴۲ نیز نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است که با نام و اندیشه و راه امام خمینی رحمه الله علیه پیوندی ناگسستنی دارد.

امروز به برکت حرکت عظیم و انقلابی مردم در سال های حماسه و خروش که قیام خونین پانزدهم خرداد نقطه آغازین آن بود،همه ما مردم کشور وارث خون شهدای بزرگواری هستیم که با اعتقاد خود، گام در راه مبارزه و جهاد نهادند و بر همه ماست به عنوان رهروان طریق متعالی حضرت امام(ره) در جهت ترویج فرهنگ انقلاب و امام تلاش کنیم.

اینجانب ضمن عرض تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل(ره)،قیام خونین ۱۵ خرداد را که نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران محسوب می گردد،را گرامی داشته،انشاءا… با پاسداری از آرمانهای والای بنیانگذار جمهوری اسلامی و ادامه دادن راه شهدای انقلاب،تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری(حفظه الله)،و اجرای سیاست های دولت مردمی سیزدهم در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرافرازی و سربلندی ایران عزیز اسلامی،بیش از پیش تلاش نمائیم.

“سلیمان هاشمی”

فرماندار و رئیس ستاد ارتحال امام(ره) و قیام پانزده خرداد

شهرستان آق قلا