• تاریخ: 2018-09-25
  • شناسه خبر: 27099
  • 196 بازدید

فرماندار:خرید کشتی توریستی کروز جهت توسعه صنعت گردشگری جزیره آشوراده شهرستان ترکمن

ارکین نیوز-فرماندار شهرستان ترکمن از جذب سرمایه گذار برای خرید و انتقال کشتی به آبهای دریای خزر برای پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی د ...

ارکین نیوز-فرماندار شهرستان ترکمن از جذب سرمایه گذار برای خرید و انتقال کشتی به آبهای دریای خزر برای پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی در حاشیه بازدید مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و هیات همراه از بندر و اسکله شهرستان ترکمن اظهار داشت: شهرستان ترکمن به لحاظ موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خود دارای پتانسیل بالایی در صنعت گردشگری است.
وی گفت دولت به برنامه های اشتغالزا در کشور اهمیت بسزایی قایل است و افزود: برای پیشبرد اهداف اقتصادی شهرستان ترکمن توسعه برنامه های گردشگری یکی از بهترین راه های شکوفایی و اشتغال زایی در این شهرستان است.
هیوه چی در ادامه گفت: سفر محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران به شهرستان ترکمن و بازدید از سواحل بندرترکمن فرصت مغتنمی برای موضوع پیگیری کسب مجوزهای انتقال کشتی گردشگری، تفریحی و مسافربری کروز به آبهای خزر پیش آمد و از وی برای تسهیل بهره برداری از این کشتی در اسکله و بندر ترکمن درخواست کردیم.
وی تصریح کرد: راه اندازی و بهره برداری از کشتی مسافربری کروز در بندرترکمن بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ نفر بلکه بیشتر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی پیش بینی شده است.
وی افزود: این کشتی گردشگری و مسافربری کروز دارای ۵ طبقه و ۱۸۰ سوئیت و سالن اجتماعات و بخشهای مختلف تفریحی، همچنین ۷ فرورند قایق برای نقل و انتقال مسافران در آبهای کم عمق است.
هیوه چی گفت: هم اکنون این کشتی در آبهای ترکیه است و جهت استقرار در آشوراده باید از رودخانه بزرگ ولگا انتقال یابد.
فرماندار شهرستان ترکمن با اشاره به بافت متنوع فرهنگی اقوام ساکن در شهرستان ترکمن گفت: وجود بافت فرهنگ کهن ترکمن و سایر اقوام در این شهرستان فرصت خوبی برای جذب گردشگران و توسعه صنایع توریسم و صنایع دستی در این شهرستان است و راه اندازی کشتی مسافربری و گردشگری کروز در آبهای بندرترکمن میتواند تبادلات تجاری و اقتصادی خوبی را با کشورهای دوست همسایه همچون؛ آذربایجان، ترکمنستان و روسیه را برای ما ایجاد کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست