• تاریخ: 2019-11-26
  • شناسه خبر: 29276
  • 239 بازدید

فردا منتظر موج جدید بارش باشید

ارکین نیوز-براساس نقشه‌های ماهواره‌ای سازمان هواشناسی امروز سه شنبه ۹۸/۹/۰۵ بیشتر نقاط مرکزی ایران شاهد آسمانی آبری و احتمال وزش باد هستند و استان‌های شمالغربی از اواخر روز بارندگی را تجربه می‌کنند. طبق اعلام سازمان هواش ...

ارکین نیوز-براساس نقشه‌های ماهواره‌ای سازمان هواشناسی امروز سه شنبه ۹۸/۹/۰۵ بیشتر نقاط مرکزی ایران شاهد آسمانی آبری و احتمال وزش باد هستند و استان‌های شمالغربی از اواخر روز بارندگی را تجربه می‌کنند.

طبق اعلام سازمان هواشناسی امروز سه شنبه پنجم آذر ۱۳۹۸ آسمان اغلب نقاط کشور صاف همراه با ورزش باد پیش بینی شده است و طبق معمول فصل سرما شهرهای صنعتی به دلیل پدیده وارونگی هوایی غبارآلود را تجربه می کنند، به همین دلیل به گروه های حساس امروز توصیه می‌شود فقط در موارد ضروری از منزل خارج شوند و درصورت امکان از ماسک استفاده کنند. اما در مجموع با درنظرگرفتن ورود سامانه بارشی جدید از شمالغرب ایران نوار غربی کشور و همچنین جنوب غربی ایران از اواخر امروز احتمالا شاهد آغاز بارندگی‌ها هستند.

🔹 سردترین و گرمترین نقطه ایران: طبق اطلاعاتی که از نقشه‌های هواشناسی کشورمان به دست آمده امروز صبح گرمترین نقطه کشور جزیره ابوموسی با ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و خنک‌ترین منطقه شهرستان بجنورد با منفی ۸ درجه سانتی‌گراد بوده‌ است.

🔹 وضعیت هوای استان‌ها: برهمین اساس و با درنظر گرفتن پیش‌بینی‌های انجام شده شرایط جوی استان‌های کشور امروز پنجم دیماه به این ترتیب گزارش شده است: گیلان: افزایش ابر همراه با بارندگی‌- خراسان رضوی، غبارآلود همراه با افزایش ابر – قزوین، البرز، زنجان، تهران، سمنان، همدان و مرکزی آسمانی نیمه‌ابری که رفته رفته بر تراکم ابرها افزوده می‌شود – کردستان و یزد امروز افزایش دما همراه با وزش باد – چهارمحال و بختیاری، اصفهان از ابتدای صبح افزایش تراکم ابر و بارندگی‌های پراکنده از نیمه روز – خوزستان غبارآلود همراه با افزایش ابر در اواسط روز- بوشهر و جزیره‌های خارک و قشم بارندگی و وزش باد.

وضعیت هوای پایتخت: با توجه به پیش‌بینی‌های کارشناسان سازمان هواشناسی امروز هوای پایتخت صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی است که با توجه به افزایش تردد در سطح شهر افزایش غلظت آلاینده‌ها دور از انتظار نیست و به گروه‌های سنی حساس توصیه می‌شود در موارد غیرضروری منزل را ترک نکنند. اما تهرانی‌ها امروز در گرمترین ساعت روز حداکثر دمای ۸ درجه بالای صفر و در خنک‌ترین ساعت نیز دمایی معادل ۲ درجه سانتی‌گراد را تجربه می‌کنند که این درجه حرارت در مناطق مرتفع شهر یا مناطق ۱، ۲، ۳ و ۲۲ تقریبا صفر می‌شود.

وضعیت جاده‌ها:طبق گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای امروز سه شنبه پنجم آذرماه ۹۸ تمامی راه‌های مواصلاتی ایران باز و تردد در آنها کاملا عادی در جریان است اما در برخی از نقاط مرتفع و برفگیر با توجه به برودت هوا در ساعات اولیه روز شاهد یخبندان هستیم. به همین دلیل رانندگان ضمن به همراه داشتن تجهیزات زمستانی باید با رعایت کامل نکات ایمنی به تردد در این جاده‌ها اقدام کنند. اما شرایط جوی مسیرهای اصلی مواصلاتی به این ترتیب است

• محور ـ هراز : صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور فیروزکوه: صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور کرج – چالوس: از کرج تا مرزن‌آباد هوا ابری و در ارتفاعات احتمال بارندگی گزارش شده است.

•محور تهران ـ قزوین:صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور قزوین ـ رشت: از شهرستان منجیل به بعد تا رشت آسمان ابری و بارندگی‌های پراکنده گزارش شده است.

• محور قزوین- زنجان – تبریز: از شهرستان قزوین تا زنجان آسمان ابری با احتمال بارندگی خفیف گزارش شده است.

• محور سمنان ـ دامغان: آسمان صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور بجنورد ـ اسفراین: آسمان صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست