• تاریخ: 2015-10-04
  • شناسه خبر: 8991
  • 871 بازدید

فردا دوشنبه تشییع پیکر ۱۰ جان باخته دیگر فاجعه منا در گنبدکاووس

ارکین نیوز-معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم تشییع جنازه ۱۰ نفر دیگر از جان باختگان فاجعه منا در این شهرستان خبر داد و گفت: این مراسم صبح فردا دوشنبه برگزار خواهد شد. محمد حمیدی عصر یکشنبه ...

ارکین نیوز-معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم تشییع جنازه ۱۰ نفر دیگر از جان باختگان فاجعه منا در این شهرستان خبر داد و گفت: این مراسم صبح فردا دوشنبه برگزار خواهد شد.

محمد حمیدی عصر یکشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم تشییع مرحله دوم پیکرهای جان باختگان فاجعه منا در این شهرستان افزود: دومین کاروان پیکرهای مطهر جان باختگان ایرانی این فاجعه وارد کشور شد که ۱۸ نفر از استان گلستان هستند.
وی گفت: بر اساس اعلام مسوولان ۱۰ نفر از این جان باختگان مربوط به گنبدکاووس هستند که امشب کار شناسایی آنان با حضور اولیای این عزیزان انجام و فردا صبح برای تشییع و خاک سپاری به شهرستان منتقل خواهند شد.
حمیدی با قدردانی از حضور گسترده مردم شیعه و اهل سنت گنبدکاووس در مراسم تشییع هشت تن از جان باختگان این شهرستان که امروز با حضور استاندار گلستان برگزار شد از عموم مردم گنبدکاووس خواست در مراسم فردا و نیز روزهای آینده که پیکرهای مطهر جان باختگان بتدریج وارد شهرستان می شود، شرکت کنند.
وی با بیان این که جان باختگان منا مظلومانه و غریبانه جان خود را از دست دادند تصریح کرد: موضع گیری مقتدرانه رهبر معظم انقلاب نسبت به این فاجعه و تاکید بر پاسخگویی آل سعود امید را در دل تمام مسلمانان جهان زنده کرد.
معاون استاندار گلستان همچنین رژیم آل سعود را در طولانی شدن رسیدگی و شناسایی پیکرهای جان باختگان مقصر دانست و گفت: این تعلل سبب شد تا شناسایی برخی اجساد سخت شود و این موضوع نباید در بین خانواده جان باختگان ابهام ایجاد نماید.
حمیدی افزود: از این پس و بر اساس تصمیمات صورت گرفته اولیای جان باختگان نیز در فرآیند شناسایی پیکرها که در استان انجام می شود حضور خواهند داشت.
اسامی ۱۰ جان باخته دیگر فاجعه منا که قرار است فردا دوشنبه در گنبدکاووس تشییع شوند بدین شرح است:
۱- اوغل بی بی اینچه برونی
۲- آمنه آق
۳- احمد خرمالی
۴- آناقلی ظفر
۵- حمیده ایازی
۶- عبدالحلیم قاضی
۷- جان گل قوچق
۸- خانم جاجی کریمی
۹- عبدالباقی گل چشمه
۱۰- آی جمال ایری
گفته می شود که پیکر ‘گلدی بای مارامایی’ از حجاج روستای قورچای شهرستان آزادشهر نیز در گنبدکاووس تشییع و سپس به زادگاهش منتقل و به خاک سپرده شود.
در فاجعه منا که همزمان با روز عید قربان و هنگام حرکت زائران به سمت رمی جمرات به علت بی تدبیری و فقدان برنامه ریزی صحیح مقامات عربستان رخ داد چند هزار زائر از کشورهای مختلف و از جمله ۴۶۵ حاجی ایرانی جان باختند.
امسال از استان گلستان حدود یک هزار و ۸۰۰ زائر در قالب ۱۳ کاروان عازم مکه مکرمه شدند که در فاجعه منا ۴۹ نفر آنان به لقاءا.. پیوستند.
شهرستان گنبدکاووس با افزون بر ۳۲۵ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست