• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۳-۲۹
  • شناسه خبر: 29796
  • 41 بازدید

فاضل:آق قلا، گنبد، مراوه تپه، بندرترکمن و بندر گز در وضعیت قرمز

ارکین نیوز-محدودیت ها در شهرهای قرمز اعمال شد. عبدالرضا فاضل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: هم اکنون پنج شهرستان آق قلا، بندرترکمن، گنبدکاووس، مراوه تپه و بندرگز در وضعیت قرمز قرار دارند. فاضل اضافه کرد: دو شهر کردکوی ...

400040200927_122261

ارکین نیوز-محدودیت ها در شهرهای قرمز اعمال شد.

عبدالرضا فاضل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: هم اکنون پنج شهرستان آق قلا، بندرترکمن، گنبدکاووس، مراوه تپه و بندرگز در وضعیت قرمز قرار دارند.

فاضل اضافه کرد: دو شهر کردکوی و گمیشان در وضعیت سفید و بقیه شهرهای استان زرد هستند.

وی با بیاناین که احتمال قرمز شدن تعدادی از شهرها تا روز شنبه وجود دارد، افزود: محدودیت هایی از قبیل لغو امتحانات دانشگاه ها، تعطیلی آستان مقدس امامزادگان(ع)، تعطیلی بازارهای هفتگی، تعطیلی گیم نت ها، پارک های بازی و مینی پارک های کودکان، تعطیلی تالارها، رستوران ها، کافه ها و کافه باغ ها، تعطیلی بازار دام و غیره در شهرهای قرمز اعمال شد.

فاضل بیان کرد: هم اکنون تعداد بیماران بستری در گلستان به ۳۲۰ بیمار رسیده که بیشترین میزان بستری در شهرستان گنبدکاووس با ۷۰ بیمار است.

وی با بیان این که در پنج آذر گرگان ۳۳ نفر بستری هستند، گفت: در هفته گذشته میانگین بستر روزانه به ۵۰ بیمار رسیده و روزانه بین ۴۰ الی ۵۰ نفر مرخص می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت که مردم از حضور در فضاهای شلوغ و متراکم خودداری کرده و فاصله فیزیکی را حفظ کنند.