• تاریخ: 2019-03-13
  • شناسه خبر: 28335
  • 275 بازدید

غراوی:سریال «مختومقلی فراغی» در ۲۶ قسمت ساخته می شود

ارکین نیوز-نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سریال «مختومقلی فراغی» محصول مشترک ایران و ترکمنستان در ۲۶ قسمت ساخته می شود. شهرام کوسه‌غراوی اظهار کرد: نشستی با میرباقری معاونت سیما انجام شد که در آن آقای ...

ارکین نیوز-نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سریال «مختومقلی فراغی» محصول مشترک ایران و ترکمنستان در ۲۶ قسمت ساخته می شود.

شهرام کوسه‌غراوی اظهار کرد: نشستی با میرباقری معاونت سیما انجام شد که در آن آقای حسینی کارگردان مطرح کشور و آذری پیشکسوت سینما حضور داشتند.

وی افزود: در این جلسه خدمت باقری رسیدیم تا در خصوص پیگیری ساخت سریال «مختومقلی فراغی» رایزنی کنیم ولی برخی از رسانه ها به اشتباه گفتند که میرباقری کارگردان این سریال خواهد شد.

کوسه غراوی ادامه داد: در سنوات گذشته تفاهمنامه ای بین ایران و ترکمنستان در زمینه کارهای فرهنگی از جمله ساخت این سریال منعقد شده تا زندگی و سرنوشت این شاعر مسلمان ایرانی ترکمن را بازتاب دهد.

وی گفت: این سریال در ۲۶ قسمت اولیه طراحی شده و از صداوسیما خواستیم که آن را بررسی کند تا با همکاری سیما فیلم بتوانیم آن را اجرا کنیم.

کوسه غراوی تصریح کرد: اقدامات اولیه در حال انجام است و البته زمان اجرای پروژه مشخص نیست ولی تمام تلاش ما این است که در نزدیکترین زمان ممکن ساخت این سریال آغاز شود.

وی با بیان این که بازیگران سریال از دو کشور ایران و ترکمنستان انتخاب می شوند. رایزنی ما با آقای حسینی و آذری است و دانیال حکیمی هم به این سریال کمک خواهد کرد.

طبق گفته نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی برآورد اولیه هزینه ساخت این سریال ۲۵ میلیارد تومان است/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست