• تاریخ: 2018-03-13
  • شناسه خبر: 25636
  • 237 بازدید

عملیات اجرایی ساماندهی و محوطه سازی بقعه دانشمند عطا شهرستان گنبد کاووس آغاز شد

ارکین نیوز-مهندس ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از آغازعملیات اجرایی ساماندهی و محوطه سازی بقعه دانشمند شهرستان گنبد کاووس با اعتبار ۸۱۶ میلیون ریال خبر داد . به گزارش روابط عمومی د ...

ارکین نیوز-مهندس ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از آغازعملیات اجرایی ساماندهی و محوطه سازی بقعه دانشمند شهرستان گنبد کاووس با اعتبار ۸۱۶ میلیون ریال خبر داد .

به گزارش روابط عمومی دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ابراهیم کریمی امروز ۲۱ اسفند ۹۶ با اعلام این خبر افزود: با اعتبار ۸۱۶ میلیون ریال عملیات اجرایی ساماندهی و محوطه سازی بقعه دانشمند شهرستان گنبد کاووس از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی با حضور نماینده اداره کل میراث فرهنگی بعنوان کارفرما و هیئت امنا بقعه دانشمند بعنوان دستگاه بهره بردار و آقای گل چشمه مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان گنبد در بخش داشلی برون آغاز شد.

وی به عملیات پیش بینی شده در این فاز اشاره کرد و افزود: در عملیات اجرایی این فاز تکمیل محوطه سازی شامل جدول کاری و کف سازی محوطه پیرامونی بقعه و همچنین احداث آبخوری پیش بینی شده است .

کریمی ادامه داد: در سنوات قبل این اداره کل اقدام به احداث سرویس بهداشتی ۶ چشمه ، احداث نمازخانه و و بخشی از محوطه سازی پیرامونی بقعه با اعتبار ۲ میلیارد ریال کرده است .

شایان ذکر است بقعه دانشمند در ۸۰ کیلو متری شمال گنبد کاووس در بخش داشلی برون در حوزه ی استحفاظی پاسگاه دانشمند قرار دارد. پلان بنا به صورت چهارگوش است که حدود ۴۰ سال از زمان ساخت آن می گذرد. اهالی منطقه معتقدند که این مکان مقبره ملاعلی یکی از نوادگان ابوبکر صدیق بوده که در مدارس علو م دینی بخارا و سمرقند (در جوانی) به درجه اجتهاد رسیده و در پزشکی نیز مقام والایی یافت، از این جهت به ایشان دانشمند می گفتند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست