• تاریخ: 2019-07-18
  • شناسه خبر: 28758
  • 78 بازدید

علی نصیبی:جشنواره امید با اولویت مناطق سیل زده در روستاهای گلستان برگزار می شود

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به اینکه جشنواره امید با اولویت مناطق سیل زده در روستاهای گلستان برگزار می شود، اظهار کرد:این جشنواره در مرداد و هفته اول شهریور در روستاهای گلستان انجام ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به اینکه جشنواره امید با اولویت مناطق سیل زده در روستاهای گلستان برگزار می شود، اظهار کرد:این جشنواره در مرداد و هفته اول شهریور در روستاهای گلستان انجام می شود.

علی نصیبی در جمع دهیاران با بیان اینکه منتظر اعلام زمان دقیق برگزاری جشنواره از طرف آنها هستیم افزود: شیوه نامه این جشنواره آماده شده و پیش بینی می کنیم که حداقل ۲۰ جشنواره در سطح روستاهای گلستان برگزار شود.

وی گفت: هدف از برگزاری این جشنواره افزایش نشاط اجتماعی، افزایش همدلی و همگرایی و حفظ و احیاء میراث معنوی ریشه دار روستاهای استان گلستان است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از دهیاری ها خواست جهت برگزاری این جشنواره از تمام ظرفیت های شورای روستا ،بخشداری و فعالین اجتماعی استفاده شود.

نصیبی یادآور شد: در این جشنواره به دهیاران تاکید شده که آداب و رسوم، آیین های سنتی، غذاها، صنایع دستی، لباس های سنتی و گویش ها را از برنامه اصلی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه در سالهای قبل این مراسم در نوروز تحت عنوان جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا اجرا شده است تصریح کرد: امسال به دلیل سیل این جشنواره ها در نوروز برگزار نشده و جهت کاستن قسمتی از آلام سیلزدگان این جشنواره به نام امید در تابستان برگزار می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست