• تاریخ: 2015-10-17
  • شناسه خبر: 9446
  • 448 بازدید

طرح جامع تا دو سال دیگر هم اجرا نمی‎شود

ارکین نیوز – شهردار آق قلا در نشست صمیمانه فرمانداران، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی استان گلستان با هوشنگ خندان‌دل معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور که چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد ، مسائل و دغدغه‎ها ...

ارکین نیوز – شهردار آق قلا در نشست صمیمانه فرمانداران، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی استان گلستان با هوشنگ خندان‌دل معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور که چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد ، مسائل و دغدغه‎هایی مطرح شکردند که خواندن آن خالی از لطف نیست.
به گزارش ارکین نیوز و به نقل از فارس شهردار آق‌قلا با اشاره به مشکلات طرح جامع گفت: این طرح فکر نمی‎کنم تا دو سال دیگر هم اجرا و به اتمام برسد.

عبدالرشید قرنجیک بر لزوم کوتاه شدن پروسه تهیه و تصویب طرح‎های جامع تاکید کرد و افزود: شهرهای کوچک زیر ۲۵ هزار نفر باید به طرح‎های هادی برگردد، بومی‎سازی طرح‎ها سبب کاهش مشکلات می‎شود.

وی با بیان اینکه شهرستان‎های گرگان و گنبدکاووس واحدهای تخصصی شهرسازی دارند، اظهار کرد: بسیاری از شهرهای کوچک و متوسط فاقد نیروهای متخصص، باتجربه و تحصیل‌کرده برای طرح‎های جامع و تفضیلی هستند.

شهردار آق‌قلا با تاکید بر اینکه شورا و شهرداری باید مکلف به اجرای طرح جامع شوند، افزود: بخشی از کاربری‎ها به دلیل عدم تملک خاک می‎خورد و مشکلاتی را در آینده به وجود می‎آورد.

قرنجیک بیان داشت: دستگاه‎های متولی باید موظف به تملک زمین باشند، شورا و شهرداری برای هیچ ارگانی مکلف به تهیه و تامین زمین نیست.

وی با اشاره به منطقه آزاد گفت: منطقه آزاد برای استان گلستان اتفاق افتاد که سیل عظیمی از امکانات به این نقطه خواهد رسید اما آیا شهرهای ما آمادگی این امکانات را دارند.

شهردار آق‌قلا با بیان اینکه منطقه آزاد سرمایه‎ها را در خود متمرکز می‎کند، بیان داشت: برای جلوگیری از شکاف طبقاتی لازم است سرعت رشد و توسعه شهرهای استان را لحاظ کنیم.

قرنجیک تاکید کرد: تا زمانی که منطقه آزاد به شکل ویژه درآید حداقل هشت الی ۱۰ سال دیگر زمان می‎برد لذا باید کارگروهی تشکیل شود که چشم‎انداز آینده به صورت استراتژی دقیق تهیه شود.

وی بر ضرورت حمایت‎های ملی از نظر تامین منابع مالی برای تحقق چشم‎اندازها تاکید کرد.
گفتنی است در این نشست شهرداران شهرهای گالیکش و آق قلا نیز به نمایندگی از دیگر مناطق استان گلستان، اصلاح قانون شهرداری ها، دادن قدرت به ماده ۱۰۰ در اجرا و استقرار کارشناس مرتبط با اجرای طرح های هادی، جامع و تفضیلی در شهرداری ها و کوتاه کردن زمان اجرا را خواستار شدند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست