• تاریخ: 2018-07-05
  • شناسه خبر: 26622
  • 381 بازدید

طرح جامع آق قلا پس از سیر مراحل قانونی ، تصویب و ابلاغ شد

ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: طرح جامع شهرهای بندرگز، آق‌قلا و سرخنکلاته پس از سیر مراحل تصویب در شورای ‌عالی شهرسازی و معماری ایران، به شهرداران این شهرها ابلاغ شد. حسین محبوبی اظهار کرد: طرح‌های جامع این ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: طرح جامع شهرهای بندرگز، آق‌قلا و سرخنکلاته پس از سیر مراحل تصویب در شورای ‌عالی شهرسازی و معماری ایران، به شهرداران این شهرها ابلاغ شد.

حسین محبوبی اظهار کرد: طرح‌های جامع این سه شهر همراه با اسناد و مدارک آن شامل نقشه‌های کاربری، محدوده و پهنه‌بندی حریم، شبکه‌بندی معابر و ضوابط و مقررات اجرائی و دیگر اسناد توسعه‌ای آن برای اجرا تا افق سال ۱۴۰۵ ابلاغ شده است.

وی افزود: طرح‌های توسعه و عمران شهری یا طرح جامع، اسناد توسعه بلند مدت شهر برای شهرداری ها هستند که در این طرح‌ها برنامه‌ها و سیاست‌های کلی شهری، تراکم ساختمانی و جمعیتی، حدودحریم و محدوده‌های شهری، رعایت کاربری‌ها، ضوابط و مقررات تفکیک و تجمیع زمین، سرانه‌های عمومی و شهری و دیگر مقررات شهرسازی و معماری و در نهایت مسیر توسعه آینده شهر مشخص شده و به عنوان سند اجرایی و الزامی درساخت و سازها در دستور کار شهرداری‌ها قرار می گیرد.

محبوبی بیان کرد: طرح جامع شهرهای بندرگز، آق‌قلا و سرخنکلاته با بررسی‌های صورت گرفته از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و با رعایت مصوبات و قوانین شورایعالی در محدوده‌های به مساحت حدود ۵۱۶ هکتار برای شهر بندرگز، ۱۲۳۶ هکتار برای شهرآق‌قلا، ۱۶۰هکتار برای شهرسرخنکلاته مورد تصویب قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان تصریح کرد: برای تهیه این طرح‌ها بالغ بر ۱۲۶۰ میلیون ریال از محل منابع ملی وزارت راه و شهرسازی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه تهیه این طرح‌ها از سال ۱۳۹۰ در دستور کار اداره‌کل راه و شهرسازی گلستان قرار داشت، گفت: با ابلاغ این طرحها برابر ماده ۷ قانون تاسیس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران برای شهرداری شهرهای بندرگز، آق‌قلا و سرخنکلاته لازم‌الاجرا می‌شود.

این مقام اجرایی گلستان خاطرنشان کرد: برابر این طرح تمام اقدامات شهرداری برای توسعه و برنامه‌های اجرایی آن در چارچوب اسناد و مدارک ذیربط امکان‌پذیر بوده و ایجاد تغییر در اسناد و برنامه‌های طرح جامع اعم از مغایرت های اساسی و غیر اساسی نیز، منوط به رعایت ضوابط آیین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرح‌های توسعه و عمران شهری و سایر مصوبات شورای‌عالی خواهد بود.

محبوبی اظهار کرد: در ابتدای سال جاری تاکنون علاوه بر طرح‌های فوق، پیگیری تصویب طرح تفصیلی ناحیه سه شهر گرگان، طرح تدقیق محدوده شهر گرگان و طرح تفصیلی شهر علی‌آبادکتول در مراجع ذیصلاح قانونی از اهم اقدامات حوزه معاونت شهرسازی ومعماری اداره کل در بخش طرحهای توسعه شهری و معماری بوده است/ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست