• تاریخ: 2019-07-04
  • شناسه خبر: 28635
  • 108 بازدید

طرح بانویار زنان سیل زده آق قلا را توانمند می کند

ارکین نیوز-فرماندار آق قلا گفت: اجرای طرح “بانو یار” مسیر مناسبی است توانمندسازی اقتصاد خانواده و خود اشتغالی بانوان این شهر سیل زده است. امیر شیر توماج پنجشبه در مراسم راه اندازی یکی از طرح های بانویار در رو ...

ارکین نیوز-فرماندار آق قلا گفت: اجرای طرح “بانو یار” مسیر مناسبی است توانمندسازی اقتصاد خانواده و خود اشتغالی بانوان این شهر سیل زده است.

امیر شیر توماج پنجشبه در مراسم راه اندازی یکی از طرح های بانویار در روستاهای آق قلا گفت: اجرای طرح بانو یار و شناسایی بانوان و دختران تحصیل کرده و علاقمند به داشتن شغل، فرصت مناسب فراهم شدن زمینه حضور آنان در فعالیت های اجتماعی و نقش آفرینی بیشتر در اقتصاد خانواده است.

وی افزود: این طرح با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری و دستگاههای اجرایی مرتبط در سه روستای اکبر آباد بخش مرکزی، اتحاد ۱ و ۲ و اسلام آباد پائین بخش وشمگیر که در معرض مهاجرت هستند اجرا می شود.

توماج گفت: بانوان روستایی که اشتغال و کسب و کار خود را از دست دادند و یا کارگاه آنها در سیل اخیر از بین رفته از طریق صندوق روستایی حمایت می‌شوند.

وی اظهار کرد: اجرای طرح گفتگوی خانواده با هدف کسب مهارتهای خانوادگی، طرح تاب آوری برای کمک به مردم آسیب دیده و طرح توان افزایی سازمانهای مردم نهاد از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای کاهش بحران‌های پس از حادثه و کمک به مردم آسیب‌دیده از سیل است.

به گفته وی طرح بانو یار در روستاهای هدف شهرستان آق قلا بصورت پایلوت استانی آغاز شده و نمایندگان دستگاه های اجرایی در حوزه اشتغال، کارآفرینی، کشاورزی، فنی و حرفه ای و بهداشت بصورت متمرکز در روستاهای هدف حضور یافته و به بانوان روستائی مشاوره و راهنمایی می دهند/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست