• تاریخ: 2018-03-19
  • شناسه خبر: 25672
  • 355 بازدید

صیادان غیرمجاز در حوزه جزیره آشوراده دستگیر شدند

ارکین نیوز-فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان گفت: باتلاش نیروهای یگان حفاظت شیلات استان گلستان، صیادان غیرمجاز در حوزه جزیره آشوراده به دام افتادند. سرهنگ غفارسعیدی نسب ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری ...

ارکین نیوز-فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان گفت: باتلاش نیروهای یگان حفاظت شیلات استان گلستان، صیادان غیرمجاز در حوزه جزیره آشوراده به دام افتادند.

سرهنگ غفارسعیدی نسب ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری صیادان غیرمجاز اظهار داشت: نیروهای این یگان برای مقابله با صیادان غیرمجاز و حفاظت از دام‌های خاویاری در حوزه آشوراده در یک عملیات دریایی، ۲ صیاد غیر مجاز شناسایی و از آنها یک دستگاه قایق موتوری ۳٫۶ قوه اسب و میزانی ماهی استخوانی از نوع کفال کشف کردند .

وی افزود: همچنین در ادامه این عملیات ماموران توانستند تعداد ۴۵۰ رشته دام استخوانی و تعداد ۲ شاخه لنگر بلاصاحب را جمع آوری و به پایگاه آشوراده انتقال دادند. ۲۹ قطعه بچه ماهی خاویاری نیز به صورت زنده از دام‌های غیرمجاز جداسازی و در دریا رهاسازی شد.

سرهنگ سعیدی‌نسب اظهار کرد: همچنین در عملیاتی دیگر در حوزه استحفاظی آشوراده روبروی کانال خزینی ۳ صیاد غیرمجاز را شناسایی شدند.

فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان اظهار داشت: در این عملیات یک دستگاه قایق موتوری ۴۸ قوه اسب، تعداد ۴۰ رشته دام فلسدار، تعداد ۱۰ شاخه لنگر، مقدار ۶۰ لیتر بنزین غیرمجاز کشف شد.

سرهنگ سعیدی نسب گفت: همچنین در این ادامه این عملیات تعداد ۹۶۰ رشته دام استخوانی، مقدار ۴ کیلوگرم ماهی استخوانی از نوع کفال و تعداد ۱۳ شاخه لنگر بلاصاحب جمع آوری به پایگاه آشوراده انتقال داده شد و تعداد ۴۱ قطعه بچه ماهی خاویاری به صورت زنده از دام‌های غیرمجاز جداسازی و در دریا رهاسازی شد.

وی افزود: در پی این عملیات‌ها، صیادان غیرمجاز از سوی نیروهای یگان حفاظت شیلات استان به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن منتقل شدند/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست