• تاریخ: 2021-02-20
  • شناسه خبر: 30904
  • 106 بازدید

شکارچیان ۱۳ مرغابی وحشی در تالاب صوفی‌کم آق‌قلا دستگیر شدند

ارکین نیوز-رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا از دستگیری سه شکارچی غیرمجاز در تالاب صوفی‎کم آق‌قلا خبر داد و گفت که از متهمان لاشه ۱۳ قطعه مرغابی وحشی، سه قبضه سلاح شکاری تک‌لول و دولول، مقادیری فشنگ س ...

ارکین نیوز-رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا از دستگیری سه شکارچی غیرمجاز در تالاب صوفی‎کم آق‌قلا خبر داد و گفت که از متهمان لاشه ۱۳ قطعه مرغابی وحشی، سه قبضه سلاح شکاری تک‌لول و دولول، مقادیری فشنگ ساچمه زنی و ادوات شکار کشف شد.

قنبرعلی تمسکنی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تالاب شکار و تیراندازی ممنوع صوفی‌کم ۳۳ هزار و ‎۳۷۰ هکتار وسعت دارد و در کیلومتر ‎ ۲۵جاده آق‌قلا به مرز اینچه‌برون واقع است.

وی بیان کرد: این تالاب علاوه بر پرندگان، محل زیست برخی گونه‌های نادر حیات وحش جهان از جمله روباه ترکمن و کوچک‌ترین پستاندار ایران یعنی حشره‌خوار کوتوله است.

وی گفت که متهمان با تشکیل پرونده راهی مراجع قضایی شدند.

گلستان از معدود تنفس‌گاه‌های گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری ایران است.

این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است و به گفته مسوولان محیط زیست ۱۱۴ گونه پرنده مهاجر در این منطقه زمستان گذرانی و بعضا زادآوری می کنند.

گلستان چهار تالاب بین المللی گمیشان ، آلماگل ، آلاگل و آجی‌گل دارد.