• تاریخ: 2015-08-30
  • شناسه خبر: 7615
  • 580 بازدید

شهرداری آق قلا حامی سرمایه گذاران و طرح های توسعه در منطقه است

ارکین نیوز – مراسم افتتاح انبار شرکت قاسم ایران در روز چهارشنبه چهارم شهریور در روستای قربان آباد بخش مرکزی آق قلا برگزار شد. این مراسم که به دلیل همزمانی آن با مراسم شهرستانی افتتاح پروژه های عمرانی هفته دولت شهرس ...

ارکین نیوز – مراسم افتتاح انبار شرکت قاسم ایران در روز چهارشنبه چهارم شهریور در روستای قربان آباد بخش مرکزی آق قلا برگزار شد.
این مراسم که به دلیل همزمانی آن با مراسم شهرستانی افتتاح پروژه های عمرانی هفته دولت شهرستان آق قلا بدون حضور فرماندار و مسئولین شهرستانی برگزار شد ، شهردار آق قلا به نمایندگی از الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان آق قلا حامل پیام تبریک و سلام ایشان به مدیران شرکت قاسم ایران بود و به عنوان سخنران در این مراسم شرکت کرد.
شهردار آق قلا در مراسم افتتاح شرکت قاسم ایران گفت: : شهر آق قلا به دلیل موقعیت استراتژیک خود ، بسترهای مهم توسعه برای جذب سرمایه گذارن را دارد.
عبدالرشید قرنجیک اضافه کرد: موقعیت خاص آق قلا به دلیل قرار گرفتن در مسیر کریدور گرگان ، اینچه برون به عنوان دروازه ورودی کشورهای آسیای میانه ، نزدیکی به راه آهن و فرودگاه بین المللی گرگان و استقرار شهرک صنعتی آق قلا و همچنین اراضی مجاور آن که موقعیت بالقوه ای را فراهم نموده است به گونه ای که یک طرح گردشگری ۳٫۲ هکتاری با تمامی امکانات رفاهی و خدماتی در روبروی شهرک صنعتی در حال پیگیری در کارگروه معماری و شهرسازی می باشد که تنها یک مورد از چندین مورد از طرح های توسعه ای می باشد.
شهردار آق قلا اضافه کرد:زمین های بایر و لم یزرع در شمال آق قلا نیز قابلیت صنعتی شدن را دارا می باشد و با توجه به آماده سازی زیر ساخت های شهرک هزار هکتاری ؛ شهرک پترو پالایش و اکتشافات نفت و گاز در صوفیکم آماده جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی می باشد .
قرنجیک با اشاره به پتانسیل های ذکر شده ادامه دارد: در نتیجه اینکه گرگان تا اینچه برون در سالهای آتی به عنوان یک مگالاپولیس چند هسته ای منحصر بفرد نقش ویژه ای را در اقتصاد استان و حتی کشور خواهد داشت و آق قلا نیز در این مسیر توسعه منطقه نقش غیرقابل انکاری را دارد و اسکان نیروهای متخصص و نیمه متخصص و کارگر و استقرار امکانات بالادست موقعیت آق قلا را ویژه و خاص قرار داده است.
شهردار آق قلا افزود: شهرک صنعتی آق قلا به عنوان بزرگترین و فعال ترین شهرک صنعتی استان نمونه بارزی از این موفقیت ها می باشد بنابراین سرمایه گذاری در این شهرستان می تواند تضمین کننده امنیت سرمایه گذارای باشد.
وی با بیان اینکه آق قلا مسیر توسعه را به سرعت طی خواهد کرد اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های و زیرساخت های شهر آق قلا توسط سرمایه گذارن آغاز شده است و کسانیکه زودتر برنامه هایشان را در این منطقه اجرا نمایند به سودآوری زودتر خواهند رسید.
قرنجیک تاکید کرد: هیچ یک از سرمایه گذاران در بروکراسی اداری معمول ادارات در شهرداری آق قلا گیر نخواهند کرد ، همانطوریکه شرکت های مثل قاسم ایران یا اداره کل گمرکات استان و طرح های گردشگری از این مزیت استفاده کردند و در کوتاهترین زمان ممکن ، کارهای اداری شان انجام شده است و می توان گفت شهرداری در واقع حامی سرمایه گذاران و طرح های توسعه در منطقه خواهد بود.
وی ضمن تبریک به مدیران شرکت قاسم ایران اظهار امیدواری کرد که شهرستان آق قلا بتواند میزبان صنایع تولیدی این شرکت و استقرار واحدهای تولیدی شرکت در منطقه باشد.
سایت شهرداری آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست