• تاریخ: 2018-10-29
  • شناسه خبر: 27322
  • 128 بازدید

شناسایی استعدادهای ورزشی از میان اقوام گلستان

ارکین نیوز-استاندار گلستان، گلستان را ایران کوچک دانست و گفت: می توان استعداد های ورزشی را از میان اقوام مختلفی که در استان زندگی می کنند، شناسایی کرد تا قهرمانانی پرورش یابند که با کسب افتخار، باعث تقویت غرور ملی شوند. ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان، گلستان را ایران کوچک دانست و گفت: می توان استعداد های ورزشی را از میان اقوام مختلفی که در استان زندگی می کنند، شناسایی کرد تا قهرمانانی پرورش یابند که با کسب افتخار، باعث تقویت غرور ملی شوند.

سید مناف هاشمی در نشست با جامعه ورزش و جوانان استان که در محل استانداری گلستان برگزار شد،‌ اظهار کرد: ورزش استان رو به بهبود است و روند ارتقایی و مثبت دارد اما جایگاه فعلی آن جایگاه درخور گلستان نیست. گلستان می تواند در برخی از رشته ها جایگاه کشوری داشته باشد.

وی بیان کرد: همانگونه که کشتی جویبار جهانی شده، کبدی هم باید با نام گلستان در جهان شناخته شده شود. در رشته های شطرنج، سوارکاری، والیبال و بسکتبال و غیره نیز ظرفیت های خوبی در استان داریم.

هاشمی با بیان اینکه ورزش همگانی با سلامت رابطه مستقیمی دارد، گفت: سالانه بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان برای درمان هزینه می شود؛ اگر بخشی از این میزان در حوزه پیشگیری مصرف شود، چند برابر این میزان، هزینه در بخش درمان کمتر می شود.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: گلستان قابلیت همه رشته های ورزشی را با توجه به تنوع اقوام دارد، لذا باید این ظرفیت ها را شناسایی و به درستی از آنها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری المپیاد های ورزشی باعث کشف استعدادها می شود، گفت: بر اساس قانون همه دستگاه های اجرایی مکلف اند یک درصد اعتبارات خودشان را در اختیار بخش ورزش قرار دهند.

هاشمی از تشکیل کارگروهی برای ارائه راهکار جهت کمک به هیات های ورزشی خبر داد و گفت: از مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس دیوان محاسبات استان خواستیم تا تلاش کنند مسیر قانونی برای کمک به هیات های ورزشی ایجاد شود.

«بهمن طیبی» مدیرکل ورزش و جوانان گلستان نیز در این نشست اظهار کرد: در ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی تکلیف داریم که هم کمیت و هم کیفیت کارمان را بیشتر از سالهای گذشته کنیم تا پاسخ محکمی به تهدیدات دشمن بدهیم.

وی با بیان اینکه همه باید با دغدغه مضاعف برای ایجاد شور و نشاط در جامعه تلاش کنند، گفت: برگزاری مسابقات ورزشی در باعث ایجاد شور و نشاط، کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه سلامت می شود/ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست