• تاریخ: 2019-04-08
  • شناسه خبر: 28417
  • 109 بازدید

سیلاب به ۴ هزار واحدمسکونی در گمیشان خسارت زد

ارکین نیوز-فرماندار گمیشان گفت: سیلاب اخیر به بیش از چهار هزار واحد مسکونی در این شهرستان خسارت زده و برخی خانه‌ها به طور کامل تخریب شده است. امیرشیر توماج ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش‌های نیروهای مسلح ...

ارکین نیوز-فرماندار گمیشان گفت: سیلاب اخیر به بیش از چهار هزار واحد مسکونی در این شهرستان خسارت زده و برخی خانه‌ها به طور کامل تخریب شده است.

امیرشیر توماج ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش‌های نیروهای مسلح و دستگاه‌های دولتی سرعت خروج آب از شهر گمیش‌تپه افزایش یافته است.

وی افزود: سطح آب در روزهای اخیر از ۱۲۰ سانتی‌متر به ۷۰ سانتی‌متر در برخی از نقاط شهر رسیده است.

فرماندار گمیشان با اشاره به گستردگی آب‌گرفتگی در این شهرستان گفت: خسارت‌های زیادی در بخش‌های مختلف از جمله راه، کشاورزی، مسکن، برق و تاسیسات زیربنایی و غیره به این شهرستان وارد شده که برآورد اولیه حکایت از خسارت ۳۳۰ میلیارد تومانی دارد.

وی با اشاره به ماندآبی در شهر گمیش‌تپه گفت: بیش از دو هفته آب در خانه‌های مردم و معابر وجود دارد که مهم‌ترین نگرانی و دغدغه مردم نیز همین موضوع است.

توماج درباره خسارت سیلاب به واحدهای مسکونی شهری و روستایی شهرستان گمیشان بیان داشت: بر اساس ارزیابی‌های بنیاد مسکن بیش از چهار هزار واحد مسکونی شامل یک‌هزار و ۷۰۰ واحد شهری و یکهزار و ۳۰۲ واحد روستایی دچار خسارت شدند.

وی گفت: ۲۵۵ واحد خسارت دیده شهری نیازمند نوسازی و یکهزار و ۴۴۵ واحد دیگر به تعمیرات نیاز دارند. همچنین ۱۸۸ واحد روستایی نیز به طور کامل تخریب شده و باید نوسازی شود و یکهزار ۱۱۴ واحد نیز نیازمند تعمیر است/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست