• تاریخ: 2018-12-17
  • شناسه خبر: 27576
  • 149 بازدید

سواحل کم عمق بندرترکمن مستعد پرورش ماهی در قفس

ارکینن نیوز-رییس اداره شیلات بندرترکمن سواحل کم عمق را مناسب پرورش ماهی در قفس بیان کرد و گفت: سواحل دریایی کم عمق شهرستان پتانسیل بالایی در تولید انواع آبزیان دارد. به گزارش شیلات گلستان، خدر دردئی از آغاز ساخت یک مزرعه ...

ارکینن نیوز-رییس اداره شیلات بندرترکمن سواحل کم عمق را مناسب پرورش ماهی در قفس بیان کرد و گفت: سواحل دریایی کم عمق شهرستان پتانسیل بالایی در تولید انواع آبزیان دارد.

به گزارش شیلات گلستان، خدر دردئی از آغاز ساخت یک مزرعه پرورش ماهی در قفس در بندرترکمن هم خبرداد و اظهارداشت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، این مزرعه با ظرفیت تولید ۲۵۰ تن انواع ماهیان استخوانی در سواحل شهرستان در حال احداث است.

وی تصریح کرد: این مزرعه به مساحت ۴۵هزار مترمربع و اشتغالزایی ۱۵ نفر در سواحل شمال آشوراده در حال احداث بوده و در مرحله اول ۶میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال تسهیلات بانکی با نرخ سود کم دریافت کرد.

حفظ و مدیریت ذخایر آبزیان، کاهش فشار صید و برداشت از دریا، تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد و افزایش اشتغال از جمله اهداف اجرای طرح پرورش ماهی در قفس و در آب های خزر است.

اجرای طرح پرورش ماهی در قفس به صورت آزمایشی از سال گذشته در استان گلستان آغاز و در اولین فصل بیش از ۴۰ تن انواع ماهی برداشت شد.

به گفته رییس شیلات بندرترکمن، همچنین ۹ استخر دو منظوره کشاورزی و پرورش ماهی در شهرستان به بهره برداری رسیده است.وی اضافه کرد: در راستای اجرایی نمودن طرح های اقتصاد مقاومتی و استفاده دو منظوره از آب چاه های کشاورزی، شیلات بندرترکمن چندین دوره آموزشی برای کشاورزان و سرمایه گذاری بخش خصوصی (کشاورزان با چاه آب مجوزدار) برگزار کرد.

او یکی از اهداف اجرای این طرح و برگزاری دوره های آموزشی را توسعه پرورش ماهیان گرمابی در شهرستان بیان کرد و افزود: در سال جاری ۲۴ تن ماهی در این استخرها تولید شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست